Už loni patřila elitní formace Bostonu k nejnebezpečnějším ofenzivním letkám ligy. Spolupráce s kanadskými parťáky Bradem Marchandem a Patricem Bergeronem Pastrňákovi svědčí. Letos zatím posbírala více bodů pouze lajna Rantanen MacKinnon Landeskog, hájící barvy Colorada. Medvědi za ní zaostávají jen o bod.

Tomáš Plekanec a Andrej Markov.
1001 zápasů a konec? Plekance už Montreal nechce, jde na listinu volných hráčů

Každý zápas udivuje první formace Bruins svými kombinacemi, ze kterých zatím trojice hvězd vytěžila 68 bodů (Marchand 25, Pastrňák 23, Bergeron 20).

„Nepřihrávají si na tři met-ry, ale tak na patnáct až osmnáct, a zakončují z první. Takových řad v lize moc nenajdete, vypadá to pak jinak. Bylo zajímavé jim čelit,“ prohlásil o víkendu gólman Toronta Garret Sparks, který se stal „obětí“ Pastrňákova druhého hattricku v sezoně.

NÁBĚH NA SEDMDESÁT

Český forvard dokázal skórovat i naposledy proti Vegas a na svém kontě má šestnáct gólů v sedmnácti zápasech. Pokud by tímto tempem pokračoval, dostal by se přes sedmdesát branek. V současné NHL snad až nemožná věc. Reálnou hranicí však rozhodně je magická padesátka. Přestože i tu za posledních pět sezon překonal pouze Alexander Ovečkin.

„Rozhodně bych na tuto metu někdy rád dosáhl. Je to jen otázka tvrdé práce,“ prohlásil Pastrňák. Dalším jeho cílem může být také útok na nejlepšího střelce soutěže. V historii se tímto úspěchem může pyšnit jediný Čech Milan Hejduk, který zářil v sezoně 2002/03. Ani Jaromíru Jágrovi nebyla Maurice Richard Trophy souzena.

Talentovaný brankář Jiří Patera si v dresu Motoru vybojoval účast na MS hráčů do 18 let, kde si připsal tři starty.
Nositel slavného jména klepe na dveře NHL. Bude úspěšnější než hrdina z Nagana?

Start měl dvaadvacetiletý útočník Bostonu dobrý, a pokud ho Marchand s Bergeronem budou nadále zásobovat parádními pasy, může být útok na trofej reálný. „David je úžasný hráč s hromadou talentu, umí rozhodovat zápasy. Dokáže být stále nebezpečnější. Je opravdu skvělé ho sledovat,“ prohlásil o Pastrňákovi Marchand.

Našlo Česko dalšího velkého kanonýra?

Jaromír Jágr si v Třinci zatrénoval s místní mládeží a oznámil, že jeho start na led se odkládá.
Jaromír Jágr: Skončit? To by bylo moc jednoduché, ne?