Generální manažer hokejové reprezentace Petr Nedvěd a trenér Filip Pešán odkryli první tři jména pro zimní olympijské hry v Pekingu 2022. V české nominaci by neměli chybět útočníci David Pastrňák z Bostonu, Jakub Voráček z Columbusu a poslední vítěz Stanley Cupu Ondřej Palát z Tampy Bay.

Hráči Columbus Blue Jackets se radují z gólu, který vstřelil Boone Jenner (druhý zprava). Vlevo Patrik Laine, uprostřed Jakub Voráček a vpravo Emil Bemström.
Roli lídra beru a těším se na ni, říká Voráček po návratu do Columbusu

„Všichni tři podávají v nejlepší soutěži světa dlouhodobě vynikající výkony,“ vysvětlil volbu Nedvěd. „Jsou to lídři a jedni z těch, na které budeme při turnaji hodně spoléhat.“

Hráče jednotliví účastníci olympijského turnaje nahlásili už v minulém měsíci Mezinárodní hokejové federaci IIHF, NHL a Hráčské asociaci NHLPA kvůli chystaným mediálním aktivitám. Jména měla zůstávat utajena, ale v minulých dnech trio nominovaných zveřejnili Kanaďané a následně i Švédové a Finové.

Kanadský kapitán Sidney Crosby.
Parádní zpráva. Na olympiádě v Pekingu se představí i hráči ze zámořské NHL

Voráček v přípravě na NHL ukazuje výbornou formu. Český centr, který se vrátil do Columbusu po deseti letech ve Philadelphii, získal v dosavadních třech duelech sedm bodů (2+5). Jeho přínos je vidět především v přesilovkách. Columbus využil šest početních výhod z jedenácti a Voráček se podílel na pěti gólech.