Boston vyprovodil Minnesotu 6:1 a David Pastrňák na tom měl výrazný podíl. Byl totiž hned u tří branek Bruins a po utkání byl vyhlášen jeho první hvězdou, před druhým Krugem a třetím Krejčím, jenž dvakrát nahrával.

Pastrňák se poprvé do kanadského bodování zapsal před druhou brankou Bostonu, když se od něj dostal puk k Marchandovi a posléze Krugovi, který v přesilovce zvýšil na 2:0. O chvíli později pak byla stejná trojice i u třetího gólu.

Sestřih zápasu Minnesota - Boston

Zdroj: Youtube

Ve 36. minutě mohl havířovský rodák zvedat ruce nad hlavu i coby autor branky. Pomohl mu odraz od brusle českého parťáka Krejčího, Pastrňák už pak měl před sebou jen odkrytou branku.

David Pastrňák v posledních dvou sezónách

2018/19

66 odehraných zápasů, 38 branek, 43 asistencí, 81 bodů

2019/20

53 odehraných zápasů, 38 branek, 37 asistencí, 75 bodů

Zvláštní zápas prožil gólman David Rittich. V brance Calgary se totiž ocitl hned dvakrát. Hned zkraje utkání dvakrát inkasoval, na přelomu první a druhé třetiny mu další dva góly přidal edmontonský McDavid a český gólman se poroučel z ledu.

Hokejista Chicago Blackhawks Dominik Kubalík (8) střílí gól, vpravo brankář Anaheimu Ducks John Gibson.
Kubalík získal v NHL prestižní ocenění. Češi na něj čekali skoro šest let

Na ten se ovšem ještě musel vrátit, neboť v závěru druhého dějství přerostla hromadná bitka i ve rvačku gólmanů, přičemž pro oba tím utkání skončilo a zbytek zápasu tak dochytal znovu Rittich. Od stavu 3:6 inkasoval pak ještě dvakrát, celkově kapituloval šestkrát.

Bitka v zápase Calgary - Edmonton

Zdroj: Youtube
David Pastrňák (č. 88) se raduje z dalších a dalších gólů. Cílí na Jágrův rekord?
Třetí nejlepší na světě. Pastrňák bodoval v prestižním žebříčku i ve Winnipegu