Tohle se Davidu Pastrňákovi ještě nikdy nepovedlo. Kromě dvaačtyřiceti gólů má totiž ve svých statistikách i čtyřicet asistencí, což znamená, že s dvaaosmdesáti kanadskými body v jedné sezóně vytvořil svůj nejlepší výkon v kariéře. A to ještě sezóna zdaleka nekončí.

Tentokrát s přesným zásahem čekal až do 54. minuty, kdy mu Marchand nabídl puk před odkrytou branku a havířovský rodák nabídkou nepohrdl. Drží se tak stále na čele tabulky střelců, kde se o první místo dělí s torontským Austonem Matthewsem, jenž v noci na neděli také jednou skóroval.

Gól Davida Pastrňáka proti Detroitu:

Zdroj: Youtube

Střelecky se dařilo i Dominiku Kubalíkovi. Ten se prosadil proti dalšímu Čechovi, Davidu Rittichovi v brance Calgary. Chicago vyhrálo na ledě Flames 8:4 a plzeňský odchovanec k tomu kromě branky přispěl i asistencí. Přesný zásah pro něj znamenal už třiadvacátý gól v probíhající sezóně a mezi nováčky nemá v této statistice konkurenci.

Sestřih utkání Calgary - Chicago:

Zdroj: Youtube

V brankovišti se představil i Pavel Francouz, ten se na led dostal ve 43. minutě místo zraněného Grubauera. Colorado ale nakonec prohrálo s Los Angeles 1:3.

Vedoucí Sparta přivítala Kladno, za které po delší pauze nastoupil i Jaromír Jágr.
Legendární Jágr slaví 48. Jaký byl jeho rok? Vyrazil minci i řádil na kole
Hokejista New Jersey Devils Wayne Simmonds se snaží dostat puk za záda brankáře Caroliny Hurricanes Petra Mrázka.
Pětatřicet narozeninových zákroků. Mrázek byl jako zeď, chválí ho legenda