Stejně jako v Hradci Králové, kde působil do konce listopadu, ale předčasně skončil kvůli neomluveným absencím, si ho i vedení Spišské Nové Vsi prokleplo. „Možnost angažovat na nejdůležitější část sezony brankáře kvalit Patrika Bartošáka jsme zvažovali důkladně na základě informací od hráčů a trenérů, kteří s ním v minulosti pracovali,“ potvrdil Rapáč.

Patrik Bartošák ještě v dresu Mountfieldu HK.
Bartošák podepsal smlouvu na Slovensku, nový klub si od něj hodně slibuje

Ten se Bartošákem dokonce několikrát osobně sešel. „Finální rozhodnutí jsme udělali po osobních schůzkách. Patrik upřímně litoval svých přešlapů a vysvětlil okolnosti jeho konce v Hradci Králové.“

Ambiciózní celek se tak rozhodl dát rodákovi z Kopřivnice šanci a to i přesto, že si zahrával s pověstí celého klubu. „Byli jsme si vědomi, že případné angažování vyvolá vlnu kritiky. V klubu jsme však v posledních letech podobnou šanci dali i jiným hráčům a v konečném účtování se naše rozhodnutí ukázalo být správné. Proto jsme i v tomto případě věřili našim pozitivním zkušenostem, lidskému přístupu, který se osvědčil a fungoval,“ uvedl Rapáč, který připomněl, že loni v jeho týmu úspěšně působil Martin Rewáy, slovenský útočník, který měl podobnou pověst jako Bartošák.

Vše nakonec skončilo u zmiňované zdravotní prohlídky, která byla důležitým bodem smlouvy a gólman ji odmítl podstoupit…

Klub nabízí pomoc

A co bude dál? „Nezbývá nám tak nic jiného, než jeho smlouvu pozastavit. Neotočíme se však k Patrikovi zády, ale jsme ochotni mu podat pomocnou ruku, protože jeho příběh není ve sportovním světě ojedinělý a chceme být příkladem toho, že lidem je potřeba pomoci, když to nejvíce potřebují,“ dodal generální manažer Spišské Nové Vsi.