Vítkovice nasadily do hry poprvé v letošní sezoně sedmadvacetiletého kanadského útočníka Aarona Berishu, kmenového hráče Poruby, který v Evropě nastupoval v minulosti za Znojmo a Trenčín. V první třetině bylo Kladno aktivnější, mělo více v pohybu. „Čekali jsme urputného soupeře, a to se v úvodu potvrdilo. Měli jsme těžké nohy, chyběl nám pohyb. Na klucích byla vidět dlouhá páteční cesta z Varů,“ řekl na úvod trenér Vítkovic Miloš Holaň.

„S první třetinou jsme spokojeni. Hráli jsme aktivně, měli jsme i velké šance. Od druhé části se začala karta obracet,“ vzal si slovo kladenský kouč Otakar Vejvoda.

Miloš Holaň
Vítkovický Holaň o zraněních: Až se bojím, když fyzioterapeut zaklepe na dveře

Ve druhé třetině opět branka nepadala, byť Kladno mělo dvě přesilovky. „Bylo jasné, že vyhraje ten, kdo dá první gól,“ poznamenal trenér Rytířů. „Vítkovice začaly být více nebezpečnější,“ dodal.

Do třetí části vstoupily Vítkovice náporem. Ve 42. minutě se před brankou Kladna zjevil Koch a zasunul puk za záda hostujícího brankáře. O pár chvilek později explodovala Ostravar Aréna podruhé. Vítkovice vyhrály buly, Marosz poslal kotouč na Kocha a ten dělovkou od modré zvyšoval na 2:0. Kladno se už do zápasu nevrátilo, navíc v závěru místo tlaku dohrávalo ve třech hráčích.

Brankář Maxim Žukov v dresu Vsetína
Ruský brankář je ve Vsetíně v klidu. Vízum platí, kvůli jeho původu kolují vtipy

„Kluky jsme nabádali k trpělivosti. S tím, že rozhodnout se může klidně v poslední minutě. Vyšel nám skvěle vstup do třetí třetiny. Kladno nehrálo vůbec špatně. O to je naše vítězství cennější,“ usmíval se Holaň. „Musím také pochválit brankáře Aleše Stezku, který chytal výborně,“ doplnil domácí stratég.

„Rozhodl první gól, kterému předcházela naše hrubá chyba. Vítkovice si už potom zápas pohlídaly,“ zakončil Otakar Vejvoda.