Ruská média informovala o tom, že se český útočník dohodl s Omskem. „Je mi úplně u prd…, jestli podepsal v KHL nebo někde jinde. Jeho práva máme my,“ nevybíravě reagoval na tyto zprávy generální manažer Ďáblů z New Jersey Ray Shero.

Pavel Zacha v aktuální sezoně
- Odehrané zápasy: 26
- Body: 12
- Góly: 2
- Asistence: 10
- Hodnocení +/-: – 14
- Trestné minuty: 6
- Střely: 35
- Průměrný čas: 15:03 minut
- Celkový čas: 391:08 minu
- Čas v oslabení: 50:29 minut
- Čas v přesilovce: 31:02 minut
- Absolvovaná vhazování: 214
- Vyhraná vhazování: 108
- Úspěšnost vhazování: 50,5 %
- Hity: 14|
- Zblokované střely: 8

Nakonec se angažmá v Kontinentální hokejové lize nekonalo. Zacha se přece jen domluvil s Devils na tříleté smlouvě, díky které si vydělá 6,75 milionu dolarů, což je v přepočtu na českou korunu zhruba 160 milionů. „Jsme šťastní, že se nám s Pavlem podařilo domluvit, protože je důležitou součástí týmu,“ líčil Shero.

Ještě na začátku sezony si liboval, jaký kádr se sestrojil. Na letošním draftu si vybíral první a zvolil amerického supertalenta Jacka Hughesa. Navíc k němu přibalil ostříleného beka P.K Subbana, jehož ofenzivní vlohy jsou skvělým přídavkem do každého týmu. „Proto je důležité mít i hráče jako je Zacha. Ukázal nám, že dokáže hrát v jakékoli situaci. A navíc je pořád mladý, takže ještě poroste,“ těšilo Shera.

New Jersey Devils v tomto ročníku:
- Pozice v NHL: 30 z 31
- Odehrané zápasy: 29
- Prohry: 15
- Prohry po prodloužení nebo nájezdech: 5
- Vstřelené góly: 74
- Obdržené góly: 109

Jenže po devětadvaceti kolech je nálada v táboru Ďáblů na bodě mrazu. New Jersey jsou aktuálně druhým nejhorším týmem v NHL, což odskákal vyhazovem hlavní kouč John Hynes.

Defenzivní dovednosti

Nicméně co se týče Zachy, tak dvaadvacetiletý forvard zatím posbíral dvanáct bodů, což není zlé. Jeho role v týmu Devils totiž není vyloženě ofenzivní. Mnohem častěji jsou využívaný především jeho defenzivní dovednosti.

Tím, jak se New Jersey nedaří, se vyvíjí i jeho postavení v sestavě. Jednou naskočí v elitním útoku vedle hlavní hvězdy klubu Taylera Halla a z toho je ve čtvrté formaci.

Své místo v NHL ale má, patří do ní, což dokazuje.