"Výsledek je krutý, ale neodehráli jsme až tak špatný zápas. Bohužel, dali nám lekci z produktivity," připustil brankář Ondřej Pavelec a nešetřil slovy uznání na adresu ruských útočníků, od nichž před svým vystřídáním inkasoval čtyři góly.

"Dacjuk je jedním z nejlepších hokejistů na světě a znova to prokázal. A nejen on, i zbytek týmu. Technicky jsou skvěle vybavení a nikdy nevíte, co udělají. A to taky předvedli. Hned trestají. Nepotřebují moc šancí, stačí jim jedna dvě a dají z toho dva góly," konstatoval. "Teď to chce hlavně klid a připravit se na Švédy," usoudil. Důležitější zápasy sezony podle Pavelce teprve přijdou.

"Bohužel, hraje se na góly a ne na krásu či na šance. Když nedáme gól, nemůžeme vyhrát," prohlásil Aleš Hemský a připustil, že kdyby v úvodu skóroval, utkání mohlo dopadnout jinak. "Musíme ale zapomenout, jít do dalšího zápasu a vyhrát. Nic jiného nám nezbývá," zdůraznil.

Čechům se nedaří střelecky

Český tým vyhrál listopadový turnaj Karjala bez ztráty bodu, tentokrát naopak po prohrách s Finskem v Helsinkách a s Rusy v Moskvě na úspěch čeká. "Asi jsme si to představovali trošku jinak, bohužel ale soupeř byl lepší v koncovce," řekl Petr Nedvěd. "Nedaří se nám střelecky, dneska jsme vyšli úplně naprázdno. Alespoň že to zítra můžeme odčinit," dodal.

"To, co se stalo dneska, je už za náma. Musíme jít dál," zdůraznil Roman Polák. Tým je podle něj natolik vyzrálý, aby se dokázal s porážkou vypořádat a nastoupit do zápasu se Švédy bez strašáka další prohry. "Ale výkon musí být o sto procent lepší," konstatoval Polák.

Kovalčuk českému týmu proti Švédsku věří

Z vysoké prohry nechtěl dělat žádnou vědu. "Prostě vše rozhodly dva rychlý, špatný góly hned v první třetině. Když už jsme vytvořili tlak a zamkli je ve třetině, tak bohužel jsme (góla) nedali, ale oni hned podnikli protiútok a dali gól. Ale takový je hokej, to k němu patří," uvedl.

"Češi jsou dobrý tým a myslím, že to zítra Švédům předvedou," poznamenal po zápase Ilja Kovalčuk. "Rozhodlo, že jsme se trefili jako první," uvedl hrdina zápasu Pavel Dacjuk, který se zaskvěl čtyřmi body za tři trefy a jednu asistenci.

ČTĚTE TAKÉ: Češi dostali výprask od ruských hvězd, Pavelec rudou smršť neustál