Pavelec měl v minulých dnech problémy s podvrtnutým levým kotníkem, v němž pak měl i zánět šlach. "Jsem rád, že jsem mohl trénovat a vydržel jsem celou dobu. Neměl jsem problém," řekl Pavelec novinářům. Pětadvacetiletý gólman ve Stockholmu absolvoval teprve druhou kompletní přípravu na ledě, v minulých dvou dnech netrénoval vůbec. "Doktoři odvedli výbornou práci," uvedl.

Zda a kdy nastoupí do zápasu, ale nechtěl spekulovat. Počítá s tím, že bude naplno trénovat. "Ale nepřijel jsem sem s tím, že bych seděl na tribuně a v půlce jel domů. Doufám, že tento scénář mě nečeká. Chci pomoct týmu a z tribuny toho asi moc nezvládnu a ani mě to moc nebaví," podotkl Pavelec. Po dnešním souboji se Švýcarskem bude mít národní tým dva dny volno a ve čtvrtek se utká s Dánskem.

Opora Winnipegu se podle svých slov soustředí jen na daný den. "Neříkám, že jsem ve formě, ale ze zdravotních důvodů budu připravený. Není to o načasování formy. Pár zápasů už jsem odchytal a takovou dobu jsem taky byl mimo. Zkušenosti s tím mám, i když ne s takovým zraněním. Pár tréninků by mělo stačit," uvedl Pavelec, který bude i nadále v péči lékařů.

Poraněný kotník mu lékaři Zdeněk Ziegelbauer, Radek Holibka i docent Pavel Kolář "napravovali" i pomocí aplikace vlastní plazmy přímo do šlachy. "Už jsem zažil příjemnější věci, ale věřím doktorům. A ti zvolili tuhle léčbu," řekl Pavelec, jemuž doktoři z ruky odebrali 20 ml krve, odstředili ji a následně aplikovali zpět do kotníku. "Radši jsem se na to ani nedíval," přiznal.

Pavelec stejně jako vedení týmu dlouho specifikaci problému tajili. "V hokeji to není nic nezvyklého. Mělo to jediný důvod. Nechtěl jsem, aby když do zápasu vstoupím, tak aby mi nějaký blbec v závaru, po odpískání, na to schválně nespadl. Proto jsem nechtěl, aby druhé týmy věděly, co mi je," vysvětlil Pavelec. Uvědomoval si ale, že je otázka času, kdy se to ostatní dozvědí.