"Vždycky je co zlepšovat. Ale hráli jsme dobře. Až na několik momentů, kdy nás soupeř dostal v naší třetině pod tlak, jsme jim nedovolili moc gólových příležitostí. Chtěli jsme vyhrát a to se povedlo, jsme spokojení," uvedl Pech v rozhovoru pro klubový web.

Sparta tak ve Švédsku navázala na čtvrteční výhru na ledě KalPy Kuopio, kde uspěla po nájezdech.

"Pět bodů je super. Jsme v čele skupiny a to je parádní počin. Jeli jsme sem s touhou urvat co nejvíce bodů, v nejlepším případě vyhrát obě utkání, což se nám podařilo. Je to super," radoval se třicetiletý útočník.

V neděli to bylo velké představení zejména z pohledu jeho druhé formace. Společně s Petrem Kumstátem a Tomášem Rolinkem byli na ledě u všech pěti branek Sparty.

"Sedlo nám to výborně, to je pravda. Ale hráli jsme dobře jako tým a to je nejdůležitější. Že to vyšlo gólově naší lajně, to je pozitivní, ale příště to může být zase někdo jiný. Máme vyrovnané všechny útoky a každý zápas může nastřílet góly jiná formace," uvedl Pech, který do dalšího utkání nastoupí jako nejproduktivnější hráč týmu ve speciální helmě i dresu s nápisem Top scorer.

Pecha potěšila i skutečnost, že do Växjö za týmem přijelo několik desítek fanoušků Sparty.

"Věděli jsme, že se za námi vydají na dalekou cestu autobusem. Prý jeli sedmnáct hodin. Klobouk dolů před nimi, neskutečný výkon. Při zápase jsme jejich podporu vnímali a pomohlo nám to," řekl Pech.

Sparta ještě dnes absolvovala trénink ve Švédsku a poté se výprava vydala zpět do Česka, kam se vrátí večer. Od středy se začne chystat na další zápasy Ligy mistrů, které ji čekají příští týden. "Hlavně věřím, že nás přijde podpořit hodně fanoušků. Máme v Lize mistrů dobře vykročeno, tak na to musíme v domácím prostředí navázat," dodal Pech.