Jedním ze spolumajitelů švýcarského Lausanne, kam má Pešán namířeno na dvouleté působení, je i olympijský vítěz z Nagana Petr Svoboda.

Tomáš Hertl v utkání s Velkou Británií.
Klíčový zápas. Každý se už musí vydat, burcuje Hertl před čtvrtfinále

 Avizovaná dohoda Pešána s ambiciózním klubem, který letos slaví sto let od založení, je překvapivá. Svoboda totiž po konci sezony uvedl, že na střídačce bude pokračovat kanadský kouč John Fust, který v Lausanne působí v různých rolích od roku 2018. V posledním ročníku tým pod jeho vedením skončil sedmý v základní části a ve čtvrtfinále play off vypadl s Fribourgem-Gottéronem. Dres Lausanne oblékají i čeští útočníci Jiří Sekáč a Michael Frolík.

Hořký konec v reprezentaci

Pešán před působením u reprezentace trénoval extraligový Liberec, se kterým získal v roce 2016 titul a poté jej i dvakrát dovedl do finále play off. V květnu 2019 byl jmenován šéftrenérem hokejových reprezentací, od další sezony převzal i seniorský národní tým.

Čeští hokejisté v posledním utkání skupiny podlehli domácímu Finsku 0:3.
Prohra, která tolik nebolí. Češi jdou ve čtvrtfinále na Němce, vyhnuli se Kanadě

Na loňském mistrovství světa v Rize skončili Češi po čtvrtfinálové porážce s Finskem na sedmém místě, v únoru po nevydařených olympijských hrách v Pekingu byl z funkce odvolán. Reprezentace vypadla již v předkole play off se Švýcarskem.