Pokud by se předpovědi naplnily, přiblížil by se český hokej k příčkám, které mu patřily v draftu let 2017 a 2018, kdy byli nejvýrazněji vidět Martin Nečas, Filip Chytil a Filip Zadina.

A o kom, že je řeč? O sedmnáctiletém odchovanci Litvínova Janu Myšákovi. Ten se po roce a půl v áčku svého mateřského klubu a po juniorském mistrovství světa odebral do zámoří, kde oblékl dres Hamiltonu v OHL.

Utkání 26. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera vs. Bílí tygři Liberec, 26. listopadu 2017 v Ostravě. (vlevo) Fryčer Miroslav a Rostislav Olesz z Vítkovic.
Fryčer přehrál i Gretzkyho: Ze střídačky budu příště volat jen pro pizzu

Dařilo se mu více než solidně.  Ve dvaadvaceti zápasech stihl nasbírat pětadvacet kanadských bodů za patnáct branek a deset přihrávek. Povedl se mu třeba i takový kousek jako hattrick během deseti minut a celkově pět bodů za jedinou třetinu. To vše v zápase proti celku Niagara IceDogs, který jeho tým vyhrál 9:4.

První zámořský hattrick Jana Myšáka:

Zdroj: Youtube

Zámořská odborná média sedmnáctiletý mladík zaujal a pasují jej vesměs na umístění mezi patnáctou a třicátou příčkou následujícího draftu. Experty zaujaly právě především Myšákovy střelecké kvality, oceňují ale i jeho rychlost a agresivitu.

Je jen otázkou, na jakém místě nakonec Myšák uslyší své jméno. Bude to však nejspíš později, než bylo plánováno. NHL totiž kvůli hrozbě nákazy novým typem koronaviru posouvá své aktivity na neurčito, včetně právě draftu, který se měl původně konat v Montrealu koncem června.

Jan Myšák začínal sezonu v Litvínově. Teď už bojuje v zámoří.
Hokejista Myšák dal v zámoří první hattrick. Pomohl k výhře 9:4