Pokud by se předpovědi naplnily, přiblížil by se český hokej k příčkám, které mu patřily v draftu let 2017 a 2018, kdy byli nejvýrazněji vidět Martin Nečas, Filip Chytil a Filip Zadina.

A o kom, že je řeč? O sedmnáctiletém odchovanci Litvínova Janu Myšákovi. Ten se po roce a půl v áčku svého mateřského klubu a po juniorském mistrovství světa odebral do zámoří, kde oblékl dres Hamiltonu v OHL.

Dařilo se mu více než solidně.  Ve dvaadvaceti zápasech stihl nasbírat pětadvacet kanadských bodů za patnáct branek a deset přihrávek. Povedl se mu třeba i takový kousek jako hattrick během deseti minut a celkově pět bodů za jedinou třetinu. To vše v zápase proti celku Niagara IceDogs, který jeho tým vyhrál 9:4.

První zámořský hattrick Jana Myšáka:

Zámořská odborná média sedmnáctiletý mladík zaujal a pasují jej vesměs na umístění mezi patnáctou a třicátou příčkou následujícího draftu. Experty zaujaly právě především Myšákovy střelecké kvality, oceňují ale i jeho rychlost a agresivitu.

Je jen otázkou, na jakém místě nakonec Myšák uslyší své jméno. Bude to však nejspíš později, než bylo plánováno. NHL totiž kvůli hrozbě nákazy novým typem koronaviru posouvá své aktivity na neurčito, včetně právě draftu, který se měl původně konat v Montrealu koncem června.