Petr Čech sice chytá v nižší hokejové lize, ale ambice dostat se do NHL ve čtyřiceti letech rozhodně nemá. Do Chicaga dorazil na pozvání kamaráda Petra Mrázka, jenž obléká dres Blackhawks. Nejprve si společně zakopali pokutové kopy, Mrázek překonal penaltového specialistu dvakrát z pěti pokusů. „Nebylo to zase tak špatný,“ smál se Mrázek, který sám žádnou penaltu nechytil.

Petr Čech ve výstroji hokejového klubu Guildford Phoenix.
Petr Čech: Mou první bránou je teď ta hokejová. Fandí mi i v Chelsea

Pak se šlo na led. Čech se nasoukal do brankářské výstroje a vyjel s hokejisty k tréninku. A vedl si zdatně, při nájezdech dokonce vychytal Tylera Johnsona a Andrease Athanasioua. „Okamžitě ho podepište,“ žádal na sociálních sítích jeden z fanoušků Blackhawks poté, co viděl Čecha v akci. „Vždyť je lepší než naši gólmani,“ žasnul další.

Čech ovšem byl ke svému výkonu lehce kritický. „Věděl jsem, že stojím proti nejlepším hráčům světa, takže budou mít dobrou střelu. Snažil jsem se je přečíst, bohužel to moc nešlo,“ krčil rameny nejlepší gólman Premier League. „Ale moc jsem si to užil, byl to zážitek.“

Rady od Mrázka

Čech se snaží pilovat hlavně bruslení. „To je velká výzva, potřebuju získat techniku,“ prozradil zámořským novinářům. Rady získává i od Mrázka, který mu posílá videa z garáže s tipy, jak se zlepšit.

Petr Čech (vlevo) přijímá gratulace od tehdejších spoluhráčů z Chelsea.
Největší momenty Čecha v Chelsea. Penaltový hrdina či krocení běsnících fanoušků

Vítěz Ligy mistrů se po fotbalové kariéře vrhnul ve 40 letech na hokejovou dráhu. Nejdřív začal chytal za Guildford Phoenix. Poté, co loni skončil v roli poradce technického a sportovního úseku Chelsea podepsal roční smlouvu s klubem Chelmsford Chieftains z třetí anglické ligy. Někdy si zatrénuje s týmem Guildford Flames, který je na prvním místě v nejvyšší soutěži.

„Jsem už trochu starší, takže nehraju dva zápasy v řadě. Ale jinak jsem šťastný. Dokud se budu cítím fit, budu prospěšný a bude mě to bavit, bud v tom pokračovat. Tak trochu žiju svůj dětský sen,“ řekl obdivovatel legendární Dominika Haška, jehož číslo 39 nosí na hokejovém dresu.