Chicago našlo v Petru Mrázkovi jistotu. A on splácí důvěru. Jako třeba proti San Jose. Jednatřicetiletý Čech se proti postavil popáté v řadě do brankoviště a Blackhawks vychytal výhru 2:1 po nájezdech.

Mrázek si připsal 37 zákroků a v rozstřelu inkasoval jen jednou z devíti sérií, když chytil pokus Tomáše Hertla a v poslední sérii zastavil i Filipa Zadinu. Stal se tak první hvězdou zápasu dvou nejhorších týmů soutěže.

Petr Mrázek vychytal výhru nad San Jose:

Zdroj: Youtube

„Jo, je to zábava,“ culil se hrdina Chicaga. „Mám rád nájezdy. Ani jsem nevěděl, že je devátá série. Přestal jsem počítat po šesté nebo sedmé, protože jsem doufal, že někdo dá gól.“

V Chicagu na Mrázka spoléhají. Letos naskočil do 30 zápasů z 44 možných a 11 jich bylo vítězných. Přitom víc než polovinu základní části odchytal naposledy v sezoně 2016/17. „Cítím se dobře, odehrál jsem hodně zápasů. Být zdravý a soustředit se jen na hokej, to je zábava. Když chytáte každý zápas, dostanete se do hry,“ líčil spokojený Mrázek.

Žije s týmem, má energii

Kromě brankářských dovedností si Čecha považují i díky jeho vůdcovským schopnostem. „Celý rok byl skvělý, nejen pro nás jako tým, ale mluví i s kluky na lavičce. Dokonce i v nájezdech mluvil o tom, kdo půjde,“ prozradil kouč Luke Richardson.

Hokejová bitka. Ilustrační snímek
Jágr s pěstmi. Kanaďana vytáhli z hospody, v 47 letech se na ledě popral

„Většina brankářů se dostane do svého vlastního světa, nechtějí mluvit, chtějí se soustředit na svou věc. Ale on chce informace a dává je hlavně našim obráncům, a pak má energii a je dobrý,“ zdůraznil Richardson.

Spokojenost je oboustranná. A tak se ve městě na pobřeží Michiganského jezera rýsuje výhodný deal. „Je tu společný zájem o setrvání v Chicagu a klub zkoumá možnost dohody,“ napsal insider ESPN Kevin Weekes.

Mrázkovi dobíhá smlouva na 3,8 milionu dolarů za sezonu ještě z předchozího působiště v Torontu, kterou podepsal v červenci 2021. Svými výkony si říká o lepší platové podmínky.