Výkony Mrázka v brance Chicaga patří v letoní sezoně mezi málo pozitiv tápajících Blackhawks, kteří jsou druhým nejhorším týmem celé NHL. Vždyť český brankář v minulém utkání lapil 44 ze 46 střel, jenže i zkušeného borce může potkat den blbec.

Petr Mrázek dostal tři góly z prvních tří střel:

Zdroj: Youtube

Ten přišel v posledním zápase se St. Luis, které usiluje o play-off. Mrázek nechytil ani jednu střelu, a to doslova. Dvaatřicetiletý rodák z Ostravy, o kterém trenér reprezentace Radim Rulík uvažuje jako o možné jedničce národního týmu pro letní šampionát, pustil za svá záda první tři puky, které na něj v utkání šly.

Chicago po pěti minutách prohrávalo 0:3 a Mrázek radši zmizel na stídačku. „Petrovi jsme moc nepomohli,“ konstatoval trenér Chicaga Luke Richardson.

I čtvrtá rána skončila v síti

Mrázka překonal ve třetí minutě dvakrát Jordan Kyrou v rozmezí 42 sekund. Nejprve z úniku, pak z přečíslení dva na jednoho. Na 3:0 zvýšil v čase 4:37 Torey Krug střelou od modré čáry.

Hlavní trenér národního týmu Radim Rulík.
Mají hokejisté z KHL přijet do Prahy? Česko je rozpolcené, Slováci tápou

Mimochodem, Mrázkův náhradník Arvid Söderblom inkasoval hned z první střely Blues. Ztrátu Chicago už nedohnalo a prohrálo 2:5.

„Myslím si, že není potřeba slov. V první třetině jsme byli trapní. Jen jednou jsme vystřelili, měli jsme asi celkem tři střelecké pokusy a prohrávali jsme 0:4. To hovoří za vše,“ zlobil se útočník Jason Dickinson.