Flyers šli do nového ročníku s tím, že chtějí prolomit sérii nezdarů. V posledních šesti sezonách se třikrát nedostali do play-off, a když se do do něj probojovali, pokaždé vypadli už v prvním kole. Letos to ale s Philadelphií vypadá opět bídně po třetině základní části je druhým nejhorším týmem Východní konference.

Nevídaný kolaps

„Každý zápas je teď pro nás kritický,“ snažil se spoluhráče burcovat útočník Jakub Voráček, když prohráli 1:7 ve Winnipegu. Jenže v noci na čtvrtek Letci znovu padli, tentokrát 5:6 po prodloužení na ledě Calgary. Přitom ještě 70 sekund před koncem vedli o dvě branky. Pak přišel nevídaný kolaps.

„Měli jsme tu poslední minutu sehrát úplně jinak. Příliš jsme jim to ulehčili, dali jsme jim čas a prostor,“ vrtěl hlavou Sean Couturier, když domácí během jediné minuty vyrovnali a pak rozhodli v prodloužení.

Byl to další důkaz, že ve Philadelphii cosi nešlape. Výsledkovou krizi už odnesl generální manažer (a někdejší brankářská ikona klubu) Ron Hextall, který byl nedávno odvolán z funkce. „Je jasné, že nesdílíme stejný názor na další směřování týmu,“ uvedl šéf klubu Paul Holmgren.

Brankářská krize

Trenér Dave Hakstol prozatím ve funkci zůstává, podle některých zdrojů je ale jeho odvolání na spadnutí. Jenže problémů je mnohem víc. Tím nejpalčivějším jsou brankáři Flyers dlouhodobě hledají kvalitního gólmana číslo jedna, letošek ale překonává nejhorší noční můry věrných fanoušků.

Nedaří se ani Brianu Elliottovi, ani Anthonymu Stolarzovi, ani Michalu Neuvirthovi. Proslýchá se, že Letci budou chtít příští rok ulovit Sergeje Bobrovského. Ten už na Broad Street kdysi chytal, pak byl vyměněn do Columbusu a vyrostla z něj gólmanská superhvězda. Tomu ale odpovídají i jeho platové požadavky.

Zatím to vypadá, že tahle sezona je pro matné Flyers dalším nezdarem v řadě.