Pirátům se vydařil vstup do zápasu. Už v první minutě se střelou od levého mantinelu prosadil Radek Duda a otevřel tak skóre utkání. Kometu na chvilku gól zpomalil, ale rychle se oklepala a snažila se o vyrovnání. Přesto to byli domácí, kteří po několika minutách odskočili svému soupeři o dva góly. Kevin Klima si najel doprostřed mezi kruhy a podruhé prostřelil Libora Kašíka.

Po čtyřech minutách měli domácí další šanci, když zahříval trestnou lavici Peter Mueller. Juraj Valach ale tentokrát střelou od modré čáry Kašíka nenachytal. Pak musel z ledu rovnou pod sprchy brněnský Martin Dočekal, ale ani tentokrát Piráti přesilovku nevyužili. Do konce třetiny se už skóre neměnilo.

Duda podruhé

Druhou třetinu začala Kometa aktivně. Piráti ale byli pozorní a chodili do brejků. Po jednom z nich se Kometa ubránila až za cenu faulu, ale domácí vyloučení Jana Štencela nepotrestali. Po pár minutách šel na trestnou lavici za zdržování Vladimír Růžička, ale ani hosté toho nevyužili. Piráti měli výhodu přesilové hry ještě jednou, tentokrát se provinil proti pravidlům Petr Holík a opět se skóre neměnilo.

K tomu došlo až o pár vteřin později, když si najel do pravého kruhu Radek Duda a potřetí prostřelil Kašíka. Brněnský gólman poté opustil branku a nechal se vystřídat Karlem Vejmelkou. Do kabin se tak šlo za třígólového vedení domácích.

Kometa ve finiši

Do třetí části šli hosté se snahou vstřelit co nejdříve gól a se zápasem ještě něco udělat. Domácí obrana však byla pozorná a byli to naopak Piráti, kdo se po pěti minutách radoval ze čtvrtého gólu. Po střele od mantinelu se k dorážce dostal Tomáš Svoboda a bekhendem poslal kotouč do odkryté branky. Po chvilce to na ledě začalo jiskřit. Kevin Klima si to rozdal s Alexandrem Malletem a oba vyfasovali 2+2 minuty za hrubost a ještě osobní desetiminutový trest.

Pak přišel čas Komety. Nejprve Peter Mueller vstřelil první gól hostů a po chvíli ho napodobil Michal Gulaši. Kometa tak snížila na rozdíl dvou gólů. Piráti však sedm minut před koncem třetiny zásluhou Tomáše Sklenáře opět odskočili na tři góly. Vzápětí však Chomutovští faulovali a Kometa opět snížila, když trefil odkrytou branku Peter Mueller. Poté přišlo další vyloučení domácích, hosté odvolali gólmana a dali kontaktní gól. Hosté pak vsadili vše na hru bez brankáře, kterou minutu a půl před koncem domácí zásluhou Jana Stránského potrestali.

Piráti Chomutov – HC Kometa Brno 6:4 (2:0, 1:0, 3:4)

Branky a nahrávky: 1. Duda (Tomica), 9. Klima (J. Stránský, Dietz), 39. Duda (J. Stránský, Jank), 46. T. Svoboda (Koblasa), 54. Sklenář (T. Svoboda, Knot), 59. J. Stránský (Vantuch) – 49. Mueller (M. Erat, Plekanec), 52. Gulaši (L. Čermák, O. Němec), 55. Mueller (O. Němec, Hruška), 58. Hruška (M. Erat, Zaťovič) 

Piráti Chomutov: Peters (Š. Lukeš) – Jank, Flemming, Dietz, Knot, Štich, Valach, Trefný – Koblasa, V. Růžička, T. Svoboda – Sklenář, Klima, J. Stránský – Tomica, Vantuch, Duda – Marjamäki, Klhůfek, J. Havel.

HC Kometa Brno: Kašík (Vejmelka) – O. Němec, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec, Kučeřík – Mueller, P. Holík, Zaťovič – M. Erat, Plekanec, R. Zohorna – Mallet, Hruška, L. Horký – Köhler, L. Čermák, Dočekal.

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Tomáš Horák – Tomáš Gerát, Daniel Hynek