Vzhledem k tomu, že brankář Landon Bow jednoduše neprožívá sezonu, kdy by ho aspoň občas něco trefilo, dostal šanci zase Adam Brízgala a v první části ukázal, že ne náhodou je aktuálně už asi jedničkou mezi tyčemi.

Hoši před ním se snažili vzadu nehrát tak hloupě, jako v Budějovicích a vycházelo to. V poslední minutě dokonce spustila první formace kladiva náporu a v posledních týdnech střelecky netradičně aktivní Plekanec s pomocí nešťastné teče obránce vystřelil Rytířům příjemné vedení.

K unikátní výstavě 100 let pardubického hokeje se podařilo sestavit celého Dominika Haška.
Maska z Detroitu, vesta z Dynama, zlato i prsten. Hašek dodal výstroj a trofeje

Jenže po obrátce ještě Plekanec zkusil zažertovat na lavičce s koučem hostů Rulíkem, jehož parta rychle utáhla šrouby a grilovala Rytíře na stále na větším ohni.

Brízgala dlouho odolával, ale když hosty oslovil nesmyslnou rozehrávkou Cibulskis a pak Kubík nevyhodil, přišly dva slepené góly Štetky (pro mladíka to byla první trefa kariéry) a A. Musila.

Protože si po posledních zápasech stěžovaly na rozhodčí jak Kladno, tak i Pardubice, rozhodčí nevylučovali a vyhodili až Brízgalu za to, že odehrál puk povolený lichoběžník. Poulíček ukázal, že hosté mají dobré početní výhody a Kladno naopak nejhorší bránění v lize.

Za stavu 1:3 se Rytíři trochu zmátořili nestárnoucí Jágr projel celou obranu, prosadil se i přes držení jiného bývalého borce Philadelphie Sedláka, ale Will hosty udržel v náskoku.

Poslední část nebyla překvapivě taktická. Kladno si vytvořila docela dost možností, ja zápas zdramatizovat, na druhé straně při mnoha protiakcích hostů doslova čaroval Brízgala. Paulovič ho přece jen překonal, přesto byl Brízgala jasně nejlepším hráčem kladenského mužstva.

Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Branky: 20. Plekanec (Kubík, Jágr) – 32. Štetka (Zohorna, Radil), 33. A. Musil (Herčík), 38. Poulíček (Cienciala, T. Dvořák), 55. Paulovič. Rozhodčí: Pražák, Šindel – Brejcha, Špůr. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváků: 2987.
Kladno: Brízgala  – Kehar, Dotchin, Ticháček, Slováček, Cibulskis, Babka – Kubík, Plekanec, Jágr – Brodecki, Indrák, Filip – M. Procházka, Pytlík, Beran – O. Bláha, Zikmund, Melka.
Pardubice: Wil – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Bučko, J. Kolář, Vála, Tvrdík – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – Štetka, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, T. Zeman – Herčík, A. Musil, Vondráček.