Jediný duel měla v noci na středu českého času zámořská NHL. Do montrealského Bell Centra zavítali hokejisté Columbusu.

Do utkání zasáhlo celkem pět českých hráčů. A mnohem spokojenější mohli být po závěrečné siréně domácí Tomáš Plekanec s Romanem Hamrlíkem. Oba se totiž kromě výhry 5:3 mohli radovat i z vylepšení osobních statistik.

Plekanec se podílel už na úvodním gólu zápasu, když od vlastní modré čáry rozjel rychlou akci, zakončenou překvapivou střelou Cammaleriho zpoza obránce.

Blue Jackets, za které nastoupili i Jakub Voráček, Jan Hejda a Rostislav Klesla, ale odpověděli vzápětí. Nejprve využil efektní Nashovu zadovku Vermette a za další dvě minuty otočil skóre přesilovkovou trefou Stralman.

V rozhodujících momentech ale podržel domácí mužstvo brankář Carey Price, který za stavu 1:2 z pohledu Canadiens předvedl několik parádních zákroků. A jeho úsilí nepřišlo vniveč.

Na vyrovnání Bergerona po další Plekancově asistenci sice ještě odpověděl svým druhým zásahem v utkání Vermette, ve třetí třetině už ale pálili ostrými pouze hráči v červenomodrých dresech s céčkem na prsou.

Ve 43. minutě dorazil Hamrlíkovu střelu do tyče za Garonova záda Metropolit a krátce na to využil zmatků v obraně hostí ke vstřelení vítězné branky také podruhé skórující Bergeron. V závěru ještě přidal pojistku v nájezdu dvou na jednoho Lapierre.

"V posledních zápasech se ukazuje, jak máme propracovaný herní systém. I když nám chybí tolik hráčů, systém se nemění a funguje," upozornil střelec posledního gólu na fakt, že Montrealu chybělo osm hráčů základní sestavy včetně zraněného obránce Jaroslava Špačka.

Obě mužstva nyní mají od roku 2003 vzácně vyrovnanou bilanci dvou výher, dvou remíz i stejného počtu porážek.

Montreal - Columbus 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Branky:
30. a 45. Bergeron (na první Plekanec), 6. Cammalleri (Plekanec), 43. Metropolit (Hamrlík), 56. Lapierre - 7. a 32. Vermette, 9. Stralman. Střely: 29:36.