Ve druhém utkání ale zčista jasna vstřelil obě branky Tygrů. „Ty góly jsou k ničemu,“ lituje liberecký útočník Václav Pletka.

Vedli jste, byli jste lepší. Co se stalo?

Byl to vyhraný zápas. Znovu jsme byli lepší mančaft a měli jsme šance, ale chybělo nám štěstí. Zatím přeje Slavii.

Slavia vám dala lekci z produktivity…

Oni dají z ničeho gól, my se na něj strašně nadřeme a vyložené šance nedáme. Věřím tomu, že doma nám bude víc přát štěstí, poženou nás diváci a že ty dva zápasy vyhrajeme.

Vy jste se dlouho nemohl trefit. Pomůžou vám góly psychicky?

Samozřejmě, že to člověka potěší a psychicky ho to zvedne. Ale oba byly do prázdné branky. První vypracoval Valdemar Jiruš a druhý Čermák. Nakonec byly stejně k ničemu.

Oproti prvnímu duelu se dost přitvrdilo. Byl to záměr?

Po prohraném utkání jsme si řekli, že na Slavii musíme přitvrdit a taky jsme to celý zápas plnili. Ale jedeme domů a prohráváme 2:0. Věřím, že ty dva zápasy doma vyhrajeme a že se vrátíme sem.

V závěru zápasu jste se rozčilovali, že rozhodčí netrestají fauly…

Tady by asi někdo nepřežil, kdyby vypadl další pražský tým, takže zákroky se pouštěly. Některé byly hodně neférové. Rozhodčí na to kouká a neodpíská to. Ale my rozhodčí komentovat nemůžeme, takže se k tomu nebudu víc vyjadřovat.

Takže s rozhodčím nejste spokojeni.

Viděli jsme, co se dělo na ledě a některé zákroky nám přišly, že se posuzovaly jinak, než mohly. Já to opravdu nemůžu komentovat. Ale myslím, že kdo byl na hokeji, tak to viděl a udělá si obrázek sám. Odehráli jsme tu dva kvalitní zápasy, za které se nemusíme stydět.

V první třetině odstoupil Josef Beránek. Chyběl Slavii?

Všimli jsme si, že odstoupil, ale Slavia má spoustu výborných hráčů, kteří ho nahradili. Ovšem je to zkušený hráč, vyhraje skoro každé buly, takže z tohoto pohledu jim asi chyběl.