"Pořád jsem nevěřil Martinovi, že to pověsí, takže jsme ho do toho museli trošku postrčit. Snad to nebudeme rolovat zpátky. Já už ale určitě hrát nebudu, což jsem řekl poté, co jsme loni vyhráli titul," řekl Špaček novinářům na srazu reprezentačního týmu v Rokycanech.

Současný asistent hlavního kouče národního týmu aktivní kariéru ukončil po zisku historického extraligového titulu v roce 2013, Straka hrál ještě další rok.

"Loni mě chtěli opět napsat na soupisku, ale já jsem řekl, že ne. U mě je to definitivní. A věřím, že Martin už si to také srovnal v hlavě a rozhodl se," uvedl čtyřicetiletý bek.

Losování do týmů

Exhibice se bude hrát na dvakrát 15 minut a Špaček věří, že bude vyprodáno. "Emotivní to bude asi pro naše manželky a děti. Určitě to bude hezké a já věřím, že budeme mít body odpoledne i večer proti Litvínovu," poukázal Špaček na navazující extraligový duel.

V exhibici by se měla představit řada hvězd v čele s Jaromírem Jágrem, Robertem Reichlem, Milanem Hniličkou, Romanem Čechmánkem, Petrem Nedvědem, Markem Malíkem, Davidem Moravcem nebo Františkem Kaberlem plus hráči spojení s plzeňským klubem.

"Je jen škoda, že někteří kluci, kteří měli být pozvaní, už trénují nebo ještě hrají," uvedl Špaček. Rozdělení hráčů do týmů prý nebylo složité. "Udělali jsme bingo a losovali jsme," smál se Špaček.

Bývalý vynikající obránce se představí i v sobotu na exhibici v Jihlavě, kde proti sobě v takzvaném Zlatém utkání nastoupí tým olympijských šampionů z Nagana a mužstvo mistrů světa z let 1999 až 2001.

Přemluví i Růžičku?

"Myslím, že to bude pěkné a užijeme si to. Jsem rád, že bych mohl hrát za oba týmy, což by bylo hezké," řekl olympijský šampion a trojnásobný mistr světa. "Připravit takový zápas a sezvat tolik lidí nebylo jednoduché a Béďa Ščerban s panem Augustou odvedli velký kus práce," ocenil hlavní organizátory.

Na současné reprezentační akci se Špaček ještě chystal přemlouvat Vladimíra Růžičku, aby změnil své rozhodnutí a představil se i na ledě.

"Stoprocentně se o to pokusím. Objednal si nové brusle, takže věřím, že se mi to povede. Má týden na to, aby se dal do kupy," usmál se Špaček. Růžička předtím uvedl, že v žádném případě do zápasu nenastoupí a pouze se chvilku postaví na střídačku.