První třetina branku nepřinesla. Oba celky se snažili hrát útočný hokej, ale ani šance navrátilce do sestavy domácího celku Václava Skuhravého z přesilové hry zůstala nevyužita.

Druhých dvacet minut nabídlo dva přesné zásahy. Nejprve se prosadil ve 22. minutě dělovkou v přesilové hře Radek Duda po asistenci Radima Hrušky a Vojty Tomečka. Vyrovnat se podařilo škodovce za necelých pět minut hry. Ondřej Kratěna se protáhl obranou Energie a bekhendovou ranou překonal jinak vynikajícího Habala.

Oni oba brankáři byli mnohem lepší než útočníci obou celků. Na jedné straně Machovský vychytal šance Vachovce či Davida Hrušky. Na straně druhé Habal sklidil ovace od diváků při střelách Baleje a Kašpaříka.

Proto skončilo utkání v základní hrací době skončilo 1:1 a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, které rozhodl Balej.

Olomouc přestřílela Nitru

Mora podruhé v řadě zvítězila na ledě slovenského soupeře. Týmu Nitry Kohouti oplatili týden starou domácí porážku a předposlední zápas přípravy ovládli divokým výsledkem 5:4. Hattrickem se zaskvěla nová útočná posila Hanáků Erik Hrňa, svůj první zápas přípravy odehrál uzdravený forvard Michal Vodný.

Olomoučtí hokejisté odehráli na góly nejbohatší zápas dosavadního průběhu přípravy. Extraligový nováček chtěl v Nitře navázat na čtvrteční výhru ze Skalice a odčinit nevýrazný výkon z předchozího domácího souboje. To se Kohoutům povedlo. Ve 13. minutě se poprvé prosadil útočník Erik Hrňa. Hráč, který na Hané hostuje z Třince, vymetl horní růžek domácí branky.

Ve druhé třetině se však domácím podařilo otočit vývoj zápasu. Nejprve se sám před Trvajem ocitl Illo, který vyrovnal, a vzápětí strhl vedení na domácí stranu zkušený matador Jozef Stümpel.

Finalista uplynulého ročníku slovenské extraligy se z vedení neradoval příliš dlouho, z dorážky po střele Mataie totiž srovnal stav Ondřej Švaňhal.

Dva slepené góly z hole hrdiny

Vstup do třetí třetiny vyšel olomouckým Kohoutům famózně. Jmenovitě Eriku Hrňovi, který dvěma slepenými góly (první padl z trestného střílení) dovršil svůj hattrick a poslal Moru do vedení 4:2. Další extřinecký hokejista v olomouckých službách Rostislav Marosz poté vstřelil pátou branku Kohoutů.

V závěru se domácím povedlo zdramatizovat utkání, když Milo a Slovák snížili na 4:5. V pořadí šestou výhru přípravy si však olomoučtí hokejisté pohlídali.

V generálce na start extraligové sezony se Kohouti v pátek od 17 hodin utkají na domácím ledě se slovenskou Skalicou.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0)
Branky: 22. Duda - 27. Kratěna, rozhodující nájezd Balej.

HK Nitra - HC Olomouc 4:5 (0:1, 2:1, 2:3)
Branky: 30. Illo, 33. Stümpel, 53. Milo, 54. M. Slovák - 14., 41. a 42. Hrňa, 37. Švaňhal, 47. Marosz.

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 6:5 (5:3, 0:2, 1:0)
Branky: 1. Klimenta, 3. D. Vrbata, 15. Mikulík, 17. Broš, 19. D. Květoň, 57. Stříteský - 6. Hübl, 12. Jánský, 19. Jurčík, 25. Šlégr, 31. Martynek.

Orli Znojmo - Mountfield Hradec Králové 6:3 (2:3, 4:0, 0:0)
Branky: 11. a 33. Číp, 10. Pucher, 24. Fiala, 25. Havlík, 34. Lattner - 13. Uhlík, 16. Pláněk, 19. Jank.