Přesun sedmatřicetiletého beka na západ, o kterém se už nějaký čas spekulovalo, potvrdil generální manažer Martin Straka. „Káca patří dlouhodobě k nejlepším obráncům u nás a my jsme poté, co ukončil kariéru Jirka Hanzlík, někoho zkušeného potřebovali," sdělil Straka.

Kadlec nejde do úplně neznámého prostředí. Ve Slavii si držitel dvou mistrovských titulů sice odkroutil devatenáct let, ale s přestávkou. A to v ročníku 1999/2000, kdy bek hostoval právě v Plzni a podílel se tu na zisku extraligového bronzu. Nyní se Kadlec upsal Škodovce na dva roky.

Straka si dovede představit, že by ostřílený matador převzal nejen roli vůdce defenzivy, ale i kapitánské céčko, které je v Plzni volné. „Rozhodnutí je na trenérech, ale Káca je jedním z vážných kandidátů," prohlásil sám dlouholetý šéf týmu, jenž po sezoně svou kariéru ukončil a tým diriguje už jen z křesla generálního manažera.

Mužstvo se rozhodl výrazně omladit. „Pokud bychom pokračovali my zkušení, ti mladí kluci by šanci nedostali, ale přitom jsou šikovní," vysvětloval Straka.

Bez Dudy, ale s Američanem Johnsonem

Defenzivu Západočechů tak vedle Hanzlíka, Slováka a Frola opouští rovněž Daniel Seman a Dan Růžička.

V útoku Škodovky kromě Straky s Vlasákem nebude pokračovat ani Radek Duda, s nímž se klub dohodl na ukončení smlouvy. „Odchody jsou citlivé, ale vsadili jsme na jiné hráče," potvrdil Straka. „Rozešli jsme se v klidu a Radkovi bych chtěl za všechno, co pro tým odvedl, poděkovat."

A kdo přijde? Z Chomutova se do mateřské Plzně vrací po letech obránce Lukáš Pulpán. „Pulpík je ofenzivní bek s dobrou rozehrávkou," pochvaloval si náčelník.

Do útoku po roční odluce naskočí americký bojovník Nicholas Johnson, nespokojený s angažmá v německém Schwenningenu. „Nick zjistil, že v Plzni bylo lépe," usmíval se Straka. „Ale jsme rádi, že se vrací. Jeho důraz před brankou nám trochu chyběl."

Jedná o dalších dvou útočnících

Ze zámoří si Škodovka přitáhla dva odchovance, útočníky Dominika Kubalíka a Matěje Berana. „Kubalda je rozený střelec, Matěj důrazný forvard, těžící ze svých fyzických předpokladů. Jeho 195 centimetrů a sto kilo je na ledě znát," představil mladíky Straka.

S karlovarskou Energií jedná Plzeň o prodloužení hostování brankáře Lukáše Mensatora a stojí o obránce Jakuba Grima z Ústí nad Labem. „V hledáčku máme ještě dva útočníky. Dravého mladíka a jednoho zkušeného borce," prozradil Martin Straka.

Přípravu na novou sezonu zahájí plzeňský tým v pondělí.