Hollweg má navíc automaticky zastavenou činnost na jedno utkání za to, že dvakrát dostal trest na pět minut a do konce utkání. Plzni tak bude v součtu chybět šestkrát.

Americký útočník udeřil Petrovického pěstí do obličeje ve 12. minutě utkání a následně se popral s Janem Švrčkem, za což oba dostali trest na pět minut a do konce utkání.

U Hollwega se jednalo již o čtvrtý vyšší trest v této sezoně a jedno utkání už byl nucen vynechat, neboť v Karlových Varech dostal trest ve hře, za což následuje automaticky stop na jedno utkání. Do hry se nyní může vrátit až 23. října v duelu proti Slavii.

"Přihlédli jsme k tomu, že se jedná o recidivu. Máme osmé kolo a on už dostal čtyři vyšší tresty. Navíc to byl na Petrovického faul do oblasti hlavy a krku," řekl ČTK předseda disciplinární komise Karel Holý. Hollweg mohl za takový faul dostat trest na dva až pět zápasů a komise se jednomyslně shodla na maximální "sazbě".

Plzeňský kouč Milan Razým řekl, že Západočeši nemají v plánu se odvolávat. "Sám osobně nemám tohle rád, navíc se jednalo o Petrovického, a když to vezmu z našeho pohledu, nám by se určitě také nelíbilo, kdyby někdo takto napadl Martina Straku. Disciplinární komise rozhodla, jak rozhodla, my to tak bereme," okomentoval Hollwegův prohřešek Razým.

Disciplinární komise podle Holého představitele Plzně již po zápase v Karlových Varech, kde se Hollweg dvakrát popral a celkem inkasoval 37 trestných minut, upozornila, že je připravena v případě jeho dalších prohřešků zastavit mu činnost na více zápasů. "Diskutovali jsme o tom a varovali jsme je," uvedl Holý.

"Jednal impulzivně. Myslím si, že do jisté míry je to i z neznalosti prostředí. Mluvili jsme s ním a samozřejmě ho mrzí, když teď nemůže hrát. Věřím, že zjedná nápravu," podotkl Razým.

"Nemám nic proti tomu, když se popral třeba s Kočím nebo někým podobného ražení, ale rozhodně by to nemělo být něco jako s Petrovickým. Určitě někdy není od věci zjednat v pravou chvíli pořádek, ale rozhodně nechceme, abychom dostali nálepku týmu, který se jede někam porvat. Jde také o to, aby Ryanovo jednání neškodilo týmu," dodal Razým.