Zatímco u konkurence už se trénuje a kluby běžně zveřejňují posily na novou sezonu, u žlutomodrých je zatím až nezvyklé ticho. Slovan zveřejnil pouze několik krátkých zpráv týkajících se rozlosování a herního formátu 2. ligy a také rozpis přípravných duelů.

Příprava většinu fanoušků zklamala, řada z nich kritizovala, že v rozpisu není žádný silnější protivník. Zdá se však, že černým dnům pro ústecké fanoušky je konec. V kuloárech je bráno za jasnou věc, že Severočeši už mají podepsanou dohodu s Vladimírem Růžičkou.

A nejen s ním…

Klíčem je podle všeho bývalý šéf SK HC Draci Bílina Miroslav Kanis, jenž je novým sportovním ředitelem klubu. Krom trenéra, který vedl v letech 2004-2005, 2008-2010 a 2014-2015 i český národní tým, podepsal klub smlouvy také s výraznými sponzory a partnery, díky kterým by se měl roční rozpočet vyšplhat až na 20 milionů korun.

Ruku v ruce s tím by měly jít i ambice návratu do druhé nejvyšší soutěže, odkud tým z metropole na Labi loni na jaře sestoupil.

Vrátí se Mach?

Kanis už oslovil několik hráčů ze současného kádru, dá se očekávat, že v případě výrazně zlepšených finančních podmínek brzy přijdou i zvučné posily. Název by měl změnit i zimní stadion, nová aréna by měla nést jméno generálního sponzora.

Připomeňte si vítání hrdinů na archivních snímcích z Večerníku Praha - takto vypadala atmosféra během příletu hokejistů z Nagana do Prahy
Nagano 1998: Hlášky i exkluzivní snímky z návratu hokejových hrdinů

Růžička má k severočeskému hokeji blízko. Je rodákem z Mostu, naposledy vedl Litvínov, kde se předtím proslavil jako hráč.

V trenérské kariéře má mj. i Chomutov a Kadaň, s níž však zažil zlé časy. Klub trápily finanční problémy a dokonce odstoupil z 1. ligy.

Další jméno, jež bylo skloňované jméno s lavičkou Slovanu? Miroslav Mach, někdejší kouč a manažer, jenž má být nejspíš pouze Růžičkovým asistentem. Naposledy působil na Kladně.

Podpis hlavního trenéra by měli žlutomodří oficiálně oznámit v nejbližších hodinách, maximálně dnech. 

Zdroj: Youtube