„Výsledek může vypadat hrozivě, ale pojďme si říct pravdu. My jsme měli stejné množství šancí jako Hradec, možná i víc. Kacetl chytal výborně, spoustu jim toho vychytal, nebo střely zblokovali," řekl novinářům Birner.

Liberec, jehož náskok v čele tabulky před druhou Spartou se devět kol před koncem základní části snížil na sedm bodů, vyšel zcela naprázdno teprve posedmé v sezoně. Dosud nejvyšší rozdílem v ní podlehli v úvodním kole na ledě Komety Brno i na začátku ledna na Spartě shodně 2:5.

„Hradec vyhrál zaslouženě jako tým, ale my z toho zase nemůžeme mít nějaký šílený pocit. Extra šílený výkon jsme tady nepředvedli," navázal Birner. „Začátek jsme neměli špatný, byli jsme aktivní. Byl to dobrý zápas, lidem se musel líbit. Oni byli důraznější okolo našeho gólmana, my měli šance, ale nespadlo nám to."

Emoce, potyčky, tresty

V závěru plály emoce, k vidění byly dvě potyčky a právě Birner dostal za zákrok na Tomáše Knotka trest na pět minut a do konce utkání. Po tomto verdiktu byl při odchodu do šatny na sudí Oldřicha Hejduka a Romana Mrkvu hodně rozezlený.

„Ale tak to je hokej, to k tomu patří. Já bych to nechtěl moc komentovat. Možná tam byly nějaké ukvapené věci od… Ne, nebudu to prostě komentovat. Rozhodčí pískali tak, jak pískali. Neřekl bych, že by udělali nějaké viditelné chyby, prostě to dospělo tam, kam to dospělo, ale určitě bych za to nedával vinu rozhodčím," prohlásil devětadvacetiletý útočník.

Šarvátky se podle něj divákům líbí. „Nebudu říkat, že jsme je chtěli vyprovokovat, to vůbec ne, ale k tomu zápasu to patří. Dokázali jsme, že se umíme jeden za druhého postavit. Nebylo v tom nic osobního, že by někdo vyhledával druhého na šarvátku. To se prostě občas přihodí," uvedl Birner.

Liberec podle něj prohru rychle hodí za hlavu a bude se připravovat na nedělní duel s Mladou Boleslaví. „Je to pro nás vždycky hodně zajímavý zápas, přijde hodně lidí. Budeme chtít předvést co nejlepší výkon. Věřím, že zítra už si na zápas v Hradci nikdo ani nevzpomene," dodal Birner.