Šikovný centr v těžkém zápase opět splnil roli tahouna a při neúčasti kapitána Radka Bonka na svá bedra vzal odpovědnost v klíčových pasážích. Čtvrthodinu před koncem normálního času srovnal a v penaltovém rozstřelu proměnil oba své pokusy. Dvakrát úspěšně zvolil variantu s koncovkou na Pöpperleho lapačku.

"Přiznám se, že jsem to chtěl řešit jinak. Bavil jsem se o tom na střídačce s Adamem Ruferem, se kterým nájezdy trénuju, a říkám mu, že vystřelím, ale on mi poradil, ať udělám to, co jsem udělal. I podruhé jsem chtěl střílet, ale gólman byl postavený tak, že se nabízelo stejné řešení," řekl novinářům Polanský.

Nájezdy nezvykle o několik minut natáhla porada rozhodčích s kolegou u videa, který dlouho nemohl rozluštit, jestli se po Buchteleho blafáku dostal puk za čáru před tím, než třinecký gólman Hrubec betonem vychýlil branku ze svého postavení. Nakonec došli k závěru, že dříve se pohnula klec.

"S klukama jsme se bavili, že většinou, když se to prohlíží takhle dlouho, tak to je nejasné a pak to většinou dopadá tak, že gól není. To se potvrdilo i dneska," řekl Polanský.

Trest pro třineckého útočníka zrušili

Polanský nebyl jedním z hlavních protagonistů jen kvůli svým dvěma zásahům. Už v první třetině měl pykat za údajný faul na Pecha, který ale pak sudím z vlastní iniciativy nahlásil, že upadl vlastní nešikovností bez přičinění Polanského. A trest pro třineckého útočníka byl na Pechův popud zrušen.

"Tohle bylo gesto velkého hráče. Hned v dalším střídání jsem mu za to poděkoval, protože tohle se opravdu nevidí. Nastavil laťku i pro nás ostatní. Sám nad tím teď budu uvažovat, jestli se příště nepřiznat jako on," řekl Polanský.

Brněnskému rodákovi se vyplnila věštba, že lídra tabulky by ve skvělé formě mohla přibrzdit reprezentační přestávka. "Osobně jsem byl rád, že na nás Sparta vyšla až po té pauze, protože před ní byla opravdu neskutečně rozjetá. Ale věděli jsme a říkali jsme si, že přestávka by ji mohla trošičku přibrzdit. Přes to všechno tady ale podala výborný výkon, dva body jsou pro nás perfektní," dodal Polanský.