Policie v hrabství South Yorkshire po tragédie zahájila vyšetřování, které po necelých třech týdnech pokročilo ke svým prvním závěrům. Došlo totiž k zatčení muže podezřelého z neúmyslného zabití.

Detektivové v úterý zadrželi podezřelého a uvedli, že je ve vazbě. Ačkoliv nezveřejnila jméno, je pravděpodobné, že jde o Matta Petgravea, jehož brusle způsobila útočníkovi Nottinghamu smrtelné zranění. Později strážci pořádku uvedli, že muž byl propuštěn na kauci.

Smrt hokejisty může vést k výrazným změnám:

Lední hokej - ilustrační foto
Tragická smrt Johnsona mění svět hokeje. Probouzí se už i NHL

K nešťastné události, která do budoucna do značné míry možná změní hokejový svět došlo koncem října na ledě Sheffieldu. Petgrave trefil bruslí Johnsona, ten se sice ještě pokusil vstát, ale vzápětí klesl zpátky na led a museli okamžitě zasáhnout zdravotníci.

Hala byla vyklizena, utkání zůstalo pochopitelně nedohráno.

Incident vyvolal vášnivé diskuze 

Johnson i přes veškerou snahu lékařů svým zraněním bohužel v nemocnici podlehl. Pitva později prokázala, že zemřel na následky zranění způsobeného při hokejovém zápase.

Adam Johnson sklidil potlesk vestoje:

V Pittsburgh uctili památku Adama Johnsona, kterému brusle prořízla hrdlo.
Smrt hokejisty otřásla NHL. V Pittsburghu uctili památku, Crosby měl na krajíčku

V hokejovém světě se po tragické události okamžitě začalo řešit téma ochrany krku proti podobným nehodám. Ve Velké Británii už ke změnám začalo docházet, vášnivé diskuze se ale vedou například i v zámořské NHL.