Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Porážka? Neumíme hrát ve sněhu, prohlásil Jágr. Byl rád, že se nezranil

New York - Podruhé hrál v NHL pod širým nebem, podruhé byli jeho soupeřem hráči New Yorku Rangers. V obou případech však musel Jaromír Jágr strávit porážku - nejprve s Philadelphií - 2:3, v neděli pak s New Jersey ještě výraznější - 3:7.

27.1.2014

Jaromír Jágr na tréninku New Jersey.Foto: ČTK/AP/Julio Cortez

Jeden rozdíl tu ale je - zatímco před dvěma lety odstoupil už v první třetině kvůli zranění, nyní odehrál celý zápas. A zaznamenal dvě asistence.

"Výsledek je stejný, Rangers vyhráli oba zápasy. Aspoň jsem se tentokrát nezranil," řekl Jágr v rozhovoru pro klubovou televizi na oficiálních stránkách a z pověrčivosti to hned zaklepal na dřevěnou skříňku v šatně.

Další zápas? Fanoušci si to užili

Podle svých slov využil zkušenosti a připravil se na zápas jinak, aby se více zahřál. Dalšímu zápasu pod širým nebem se brzy dvaačtyřicetiletý veterán nebrání.

"Když vedení NHL rozhodne o dalším zápase, nemám s tím problém. Fanoušci si to užili a to je nejdůležitější. Je to pro ně zábava a co si budou přát, to my uděláme," prohlásil.

Devils utkání před padesáti tisíci diváky rozjeli utkání dobře a vedli 3:1. Jenže Rangers hned za 52 vteřin snížili a ve druhé třetině čtyřmi góly rozhodli. "Začali jsme hrát stylem nahoru dolů s týmem, proti kterému by se takhle hrát nemělo," vysvětlil Jágr.

Jednu z největších postav Ďáblů mrzela ztráta dobře rozehraného zápasu - oba týmy bojují na hraně play off ve Východní konferenci a každý bod je pro ně důležitý.

"Měli jsme prvních deset patnáct minut zápas pod kontrolou, vytvořili jsme si šance a hráli přesilovky. Vedli jsme 3:1," litoval Jágr.

Čísla a statistiky? Nestarám se o ně

Na otázku, zda se stihli hráči během zápasu dívat okolo a užívat si atmosféru, měl Jágr jasnou odpověď: "Vypadalo to, že jsme to dělali v druhé třetině," uvedl nejproduktivnější hráč týmu z New Jersey a doplnil, že New Jersey zastavila sněhová přeháňka.

"Jak začal padat sníh, přestali jsme hrát. Neumíme hrát ve sněhu. Když začal padat, dostali jsme čtyři góly a nedali žádný."

Kluziště nebylo ideální, ale Jágr si nestěžoval. "Bylo tam hodně děr, ale to je pochopitelné, když se dělá led tak rychle. Ti, co to připravovali, odvedli dobrou práci," podotkl nejproduktivnější Evropan v historii NHL.

Jágr si připsal dvě asistence a díky té první se osamostatnil na desátém místě historické tabulky, o které se dělil s bývalým spoluhráčem z Pittsburghu Mariem Lemieuxem. "Média se mě ptají každý zápas, jestli vím, jak na tom jsem. Nestarám se o čísla. Užívám si zápasy a chci hrát dál. Když budu makat a zůstanu zdravý, můžu odehrát řadu dalších utkání," dodal Jágr.