"Rozhodnutí padlo po zkoušce hráčů obou týmů, kteří vyzkoušeli inkriminovaný prostor na ledě a zjistili, že led není ideální a mohlo by být ohroženo zdraví hráčů. Na základě rozhodnutí rozhodčího, delegáta utkání a po konzultaci s ředitelem extraligy bylo rozhodnuto o odložení utkání," uvedl klub.

Toho pak sympaticky využila nejen samotná Energie, ale také fanoušci, kteří na twitteru glosovali právě nepojízdnou rolbu. S pomocí přispěchal například Litvínov, který nabídl Energii svou rolbu Oldu.

Vtípků na nepojízdnou rolbu se však na twitterovém účtu HC Energie sešlo více než dost, namátkou inzerát na prodej, a také nechyběla hjláška z okresní přeboru: Ádo, cos do toho nalil? Šťávu tady z kanystju, B jako Bobík.

Po úsměvném momentu se však musí hokejisté Energie rychle navrátit zpět do extraligového módu. Již dnes se totiž představí v prvním západočeském derby, ve kterém se představí od 17.30 hodin na stadionu plzeňské Škody. A půjde o hodně.

Americký útočník Peter Mueller z Vítkovic.
Mueller, potomek slavných. Zahraniční hvězdy, které v minulosti vládly extralize

Plzeňskému týmu se vstup do nového ročníku extraligy vůbec nepodařil, o čemž svědčí i čtyři porážky v řadě za sebou, a tedy poslední příčka ve čtrnáctičlenném extraligovém pelotonu. O něco lépe je na tom před derby hokejová družina karlovarského trenéra Davida Bruka, která urvala ve třech duelech tři body.