Čtyřiatřicetiletý Rolinek má na kontě více než sto zápasů v reprezentačním týmu. V roce 2010 byl kapitánem na zlatém mistrovství světa v Německu, kde mužstvo vedl Vladimír Růžička, který se k reprezentaci vrátil po nevydařených olympijských hrách v Soči. Rolinek ale v případě, že byl zdravotně v pořádku, pravidelně nastupoval i za Aloise Hadamczika.

Naopak k hokejistům, jejichž účast na světovém šampionátu je nejistá, patří útočník Aleš Hemský. Forvardovi Ottawy po sezoně končí smlouva a stane se nechráněným volným hráčem. Může tak upřednostnit řešení své budoucnosti.

"Aleš nemá smlouvu a víte, jak to v zámoří chodí v těchto případech," připomněl jeho otec Petr Hemský, že hráče mnohdy nepustí na šampionát jejich agenti z obavy, aby se jejich klient nezranil a nedostal se tak do problematické pozice pro vyjednávání o novém kontraktu.

Hemský měl navíc poměrně vysokou smlouvu - v této sezoně pobíral plat pět milionů dolarů. "Tím ale nechci potvrzovat či vyvracet, že nebude hrát na mistrovství světa. Vůbec totiž nevím, jak je on sám dohodnutý s reprezentačním koučem (Vladimírem) Růžičkou," řekl.