„Dobře to tam znám, využijeme podmínky ve vojenské zotavovně a okolní prostory. Bude to závěrečná fáze objemové přípravy, která je pro hokej nezbytná. O tom jsem přesvědčený. Každé takové soustředění je nutné, a to i z hlediska formování mezilidských vztahů,“ plánuje pardubický trenér Ladislav Lubina.

Po dlouhé sezoně, která končila baráží, začali Pardubičtí trénovat 20. května. Teď jsou ve čtvrtém týdnu. „Nejprve jsme prováděli testy, třetím týdnem trénujeme. Objemový blok zakončíme soustředěním v Bedřichově, kam po dlouhé době odjedeme,“ řekl Lubina s tím, že na stejné místo už dříve hokejisté Dynama jezdili.

Následovat bude kompenzační týden, další třínedělní blok, týden dovolené a 29. července už nástup na led.

Ještě jednu vlaštovku

Všestrannost, to je podle pardubického kouče v rámci letní přípravy důležitý pojem. Tréninkové dávky se snaží naplánovat tak, aby příprava byla co nejpestřejší.

„Jde o to, aby nemuseli všechno jen odběhat. Vrátili jsme se k jízdě na kole, používáme kolečkové brusle. K tomu patří samozřejmě i posilovna i kruhové tréninky,“ vysvětluje Lubina.

Soustředění nabídne zase jiný pohled na mužstvo. „Věřím, že se podívám i na morálně volní vlastnosti hráčů. Někteří se v úvodních týdnech seznamují s pojmem, co je trénovat. Věřím, že se nám podaří i na soustředění do hráčů dostat maximum možného,“ uvedl hlavní trenér Dynama.

Kromě toho pokračuje snaha o doplnění extraligového týmu. „Jsem přesvědčený o tom, že potřebujeme gólmana, beka a minimálně jednoho útočníka,“ poznamenal Lubina.

V minulém týdnu klub přivítal navrátilce Jana Koláře, obránce s řadou zkušeností z mezinárodní scény. A do budoucna chce i další hokejisty se vztahem k Dynamu. „Doufám, že ještě jedna vlaštovka přiletí a udělá nám radost. Když ne, tak se budeme snažit v průběhu sezony,“ dodal Lubina.

Čáslava má stále v klubu svou roli
Minulou sezonu začal jako hráč, pak se přesunul do pozice asistenta trenéra. Jakou funkci má nyní Petr Čáslava? „Jeho role je spojena s mládeží i se skautingem. Funguje jako můj sportovní poradce, taková spojka dolů do kabiny. Láďa Lubina potvrdí, že každý den ráno řešíme, co je potřeba. Petr funguje a mám pocit, že ho to baví. Trenérskou licencí B pro něj nic nekončí, chce si udělat i áčko. To je signál, že chce v klubu být zapojený nejen jako minoritní akcionář, ale i jinak,“ uvedl generální ředitel Martin Sýkora.