S Bedýnkou jsem šel i na pivo…

Derby, jaká jsou přinejmenším čtyři do roka. Jenže tohle přece jen bude o trochu jiné. Hokejisté pražské Sparty a Slavie se totiž obvykle vyhřívají na výsluní extraligové tabulky.

Teď je Sparta šestá a o sedm bodů méně má jedenáctá Slavia. „Derby je ale vždycky o zvláštní atmosféře,“ říká sparťanský útočník Tomáš Netík. „Důležitost roste. Potřebujeme teď každý bod.“

Navíc jste v letošní sezoně všechna derby prohráli, že?

Přesně tak. A i když se nám teď daří líp, nic nemáme jisté. Měli bychom se pohybovat v jiných vodách než teď. Máme před sebou dva klíčové zápasy s týmy, které se s námi přetahují o první šestku.

Jaká je atmosféra v kabině?

Všechno je v naprostém pořádku. Je to lepší než na podzim. Navíc se vrátil uzdravený Bingo (gólman Petr Přikryl) a chytá výborně. Je cítit, že vnitřní síla v kabině je ohromná.

Asi vás nakopla také domácí tříbodová výhra s Brnem, ne?

Každé vítězství nás posílí. Když se podíváte na ligu, zjistíte, že každý tým má svoji kvalitu. Žádný zápas není lehký, nevyberete si. Se všemi se dá prohrát i zvítězit. Maximálně si na nějaký tým víc věříte.

A jak si věříte na Slavii?

Bylo by hloupé říkat, že si strašně věřím. Vždyť jsme s nimi letos třikrát prohráli, mám k soupeři respekt. Takhle k tomu zápasu nepřistupuji. Věřím nevěřím, jen se prostě těším.

Na jaké derby nejvíc vzpomínáte?

Když jsme s nimi hráli finále, to bylo nezapomenutelné. Byly to nejkrásnější zápasy, co jsem hrál. Něco neskutečného. Jinak mám v paměti každý zápas, kdy jsem proti Slavii nastoupil.

Máte vůbec nějaké kamarády mezi slávisty ? Jde to?

Mám. Já prostě zdravě nesnáším Slavii, vyrůstal jsem ve Spartě. Týká se to sportovní stránky. Na pivo jsem klidně zašel i s Jardou Bednářem. Antipatie tam určitě není.