Sedmatřicetiletý bek s víc než tisícovkou startů v NHL v pondělí ráno oficiálně podepsal s jihomoravským klubem smlouvu.

Poslední dvě sezony strávil rakovnický rodák v mateřském Kladnu. V uplynulém ročníku tak za Rytíře hrál v první lize, nyní se vrací do nejvyšší soutěže. „Varianta, že zůstanu v Kladně tentokrát ani nebyla. Po sezoně jsem odjel do Ameriky, odpočinout si a potrénovat," řekl.

"Jsem zdravý, neměl jsem důvod proč končit s hokejem. Když se mi ozvala Kometa, dlouho jsem se nerozmýšlel," popsal zadák ze slavného hokejového rodu. Za reprezentaci hrával jak otec František, tak starší bratr stejného jména.

Kaberle je po Richardu Stehlíkovi druhý obránce, kterého v letní přestávce Kometa získala do svých řad. „Myslím si, že jméno Kaberle nemusím představovat. Jsem moc rád, že se do Komety podařilo přivést tak zkušeného beka. Věřím, že bude vůdčí osobou v kabině," řekl trenér Alois Hadamczik.

Kouč společně s týmem odjel na týdenní soustředění do Vysokých Tater.

Kaberle na Slovensko neodjel, zatím se připravuje individuálně. V Kladně.

„K týmu se připojím na konci července, až se půjde na led. Do té doby budu trénovat s partou tak, jak jsem už roky zvyklý," přiblížil zadák ze slavné hokejové rodiny.