Zdá se vám to jako spor? Omyl. Původně město chtělo penězi za nákup vyššího podílu A-tým nepřímo podpořit. Na základě dohody s vedením hokejového klubu ale nakonec přistoupilo k jednoduššímu řešení, kdy klub bude díky dotaci mít menší výdaje na mládež, a bude tak moci více podpořit A-mužstvo. Postup schválila městská rada, odsouhlasit ho musejí ještě zastupitelé.

Extraligový tým dostával od města ročně osmimilionovou dotaci a mládež sedmimilionovou.

"Důvodem změny podpory je výsledek pravidelného auditu města, na jehož základě nebylo zastupitelům doporučeno podporovat profesionální sportovní tým, který zároveň obchoduje s hráči na evropské úrovni," uvedl primátor.

Doporučení vychází z pravidel Evropské unie. V následující sezoně se celkem asi 30 milionů korun rozdělí na provoz stadionu, což je asi 18 milionů, a mládež, což přesáhne 13 milionů korun. Město navíc letos investuje do opravy zimního stadionu dalších více než 32 milionů.

Kladnu nyní patří v klubu 30 procent, zbývajících 70 má společnost Hokej Kladno, patřící Jaromíru Jágrovi.

Město mělo dříve extraligovému celku doplatit v rámci dotace více než pět milionů korun, ale protože tým letos sestoupil do první ligy, nebyla smlouva o této podpoře platná a její úpravou se zabývala městská rada.