Půjčka je ve výši 12,5 milionu korun, což byla požadavaná dotace na hokejovou akademii. Piráti by ji měli vrátit za rok, tedy do konce června 2017.

"Je to pro mě úplně něco nového, takové řešení jsme nečekali," komentoval výsledek těsně po hlasování Jaroslav Veverka, statutární ředitele klubu Piráti Chomutov. "Kdybych měl ale číst mezi řádky, tak v Chomutově politická vůle zachovat extraligu existuje, jen nebyl dostatečný počet zastupitelů, aby schválili přímou dotaci."

Vzápětí potvrdil, že v nadcházející sezoně se extraliga v Chomutově hrát bude. "Můj otec dal primátorovi džentlmenské slovo, že pokud město touto částkou klub podpoří, extraliga tu zůstane. Takže si o tom nedovolím pochybovat," uvedl.  

Chyběl jediný hlas

Zasedání mělo poměrně dramatický průběh a rozhodování bylo opravdu těsné. Zprvu se zdálo, že hlasovat se bude brzy, ale definitivní verdikt nakonec padl až po třech a půl hodinách.

Na první hlasování došlo po dvouhodinové diskuzi, která však byla o poznání klidnější než na předchozím zasedání. Návrh na dotaci 12,5 milionu však neprošel. O jediný hlas! Navíc je pravděpodobné, že pokud by byli zastupitelé kompletní, návrh by prošel. Chyběli totiž dva zástupci ČSSD, jejichž kolegové jinak hlasovali pro dotaci, a jeden člověk z KSČM, přičemž komunisté návrh také vesměs podpořili.

Primátor pak jednání přerušil a vyhlásil takzvané dohadovací řízení. Hodinu a půl se zástupci všech politických stran za dveřmi primátorské kanceláře v napjaté atmosféře domlouvali, jaký návrh by byl akceptovatelný. Nakonec z toho vznikl návrh na roční půjčku. Ta nakonec prošla o rovněž o jediný hlas. 

Zastupitel David Dinda z Nového Severu, který je rovněž výkonným ředitelem Pirátů Chomutov, vnímá podle svých slov rozhodnutí rozpačitě. "Nicméně v aktuální politické situaci to bylo jediné rozhodnutí, které dnes mělo většinovou podporu. A takto to musíme respektovat," dodal.

Všechny strany se pak nechaly slyšet, že jednání o systémové podpoře do dalších let se bude ještě jednat.