Kladenští Rytíři po čtyřech výhrách za sebou poznali přemožitele. Přerov dostal do vedení v sedmé minutě v přesilovce obránce Jakub Ferenc a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto už v 35. minutě, kdy domácí vedli o čtyři góly. Branku a asistenci si v utkání připsal Vlastimil Dostálek.

„Takový zápas se velice těžko hodnotí. Od začátku jsme tahali za kratší konec. Přerov byl dnes ve všem na ledě lepší a zcela zaslouženě vyhrál," uznal po zápase kladenský lodivod Pavel Patera.

„Musíme vyzvednout celý mančaft. Od brankáře až po čtvrtou lajnu. Všichni odevzdali na ledě maximum. Výhra nad takovým soupeřem pro nás určitě bude velkou vzpruhou. Navíc přišlo dnes na hokej mnoho lidí. Na vlně fanoušků se svezli všichni hráči a jsme za to rádi," chválil své svěřence kouč Přerova David Kudělka.

V Ústí rozhodlo prodloužení

Druhá Slavia dokázala vyhrát v Ústí, kde po trefě Antonína Duška vedla už po dvou minutách hry. Domácí vyrovnali zásluhou Patrika Poulíčka, zkraje prodloužení ale o vítězství hostů rozhodl Milan Mikulík.

Prostějov stejně jako Slavia vyhrál potřetí za sebou. Po první třetině byl stav vyrovnaný 2:2, ale Jestřábi rozhodli ve druhé třetině, kterou vyhráli 5:1. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí k tomu přispěl útočník Lukáš Krejčík. Havířov prohrál popáté v řadě.

„Viděli jsme bláznivé utkání, do kterého jsme vstoupili hodně nekoncentrovaně. První třetina skončila naštěstí 2:2, ale nezasloužili jsme si to. Vůbec jsme nedělali to, co jsme si řekli. Ve druhé třetině se ta hra zlepšila. Ale stejně jsem nebyl v klidu, protože to bylo utkání nahoru-dolů. Zaplať Pánbůh už máme tento zápas za sebou," oddechl si prostějovský kouč Kamil Přecechtěl.

„Nezačali jsme vůbec zle. První třetina byla vyrovnaná, možná jsme měli více vyložených šancí. Rozhodla však druhá třetina, ve které jsme dostali pět gólů. Nebyli jsme důrazní a po hrubých individuálních chybách jsme dostali góly. S takovým výkonem se nedá vyhrát," zhodnotil utkání trenér poraženého Havířova Štefan Mikeš.

Motor fanoušky nezklamal

Svou domácí neporazitelnost potvrdily České Budějovice, jež před téměř pěti tisíci diváky zvítězily 3:1 nad Benátkami nad Jizerou. Střelcem kola se stal útočník Třebíče Richard Kristl, který třemi góly zařídil výhru v Kadani 4:3. Jihlavská Dukla zvítězila hladce 4:0 ve Frýdku-Místku a poslední Most podlehl 2:4 Litoměřicím.

První hokejová liga - 11. kolo:

Přerov - Kladno 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 8. Ferenc, 14. Milan Procházka, 24. F. Dvořák, 35. Dostálek. Rozhodčí: Šutara - Barteček, Ganger. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 2169.

Ústí nad Labem - Slavia Praha 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 21. Poulíček - 2. Dušek, 61. Mikulík. Rozhodčí: Wagner - Podrazil, Hejl. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 968.

Prostějov - Havířov 7:3 (2:2, 5:1, 0:0)
Branky: 19. a 24. L. Krejčík, 9. J. Káňa, 25. Venkrbec, 31. Korhoň, 36. M. Novák, 39. Rudovský - 3. Haas, 12. Petran, 27. L. Bednář. Rozhodčí: Škrobák - Kis, Lučan. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1630.

České Budějovice - Benátky nad Jizerou 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 10. M. Heřman, 35. Rob, 60. L. Květoň - 27. J. Havel. Rozhodčí: Jílek - Šmika, Štětina. Vyloučení: 2:5, navíc M. Heřman (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4702.

Most - Litoměřice 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky: 49. Divíšek, 52. Mical - 3. P. Beránek, 9. Barák, 22. Kalla, 59. M. Ondráček. Rozhodčí: Battěk - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 5:5, navíc T. Doležal (Most) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 238.

Frýdek-Místek - Jihlava 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 3. Čachotský, 20. Zeman, 30. Protasenja, 47. F. Seman. Rozhodčí: Kubičík - Bryška, Novák. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1546.

Kadaň - Třebíč 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
Branky: 6. O. Beránek, 17. L. Vrána, 54. Šťovíček - 18., 28. a 32. Kristl, 16. Kusko. Rozhodčí: Bejček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 300.

1. Kladno 11 7 1 1 2 29:21 24
2. Slavia Praha 11 5 3 0 3 30:24 21
3. Prostějov 11 4 3 3 1 38:34 21
4. České Budějovice 10 6 0 0 4 32:21 18
5. Jihlava 10 4 3 0 3 33:26 18
6. Ústí nad Labem 11 3 3 2 3 41:36 17
7. Benátky nad Jizerou 11 4 0 5 2 32:29 17
8. Třebíč 11 4 1 3 3 31:31 17