Před sezonou našili Petru Vránovi na dres „céčko“. Měl být lídrem na ledě i v kabině. Posuňme se v čase. Píše se leden a Vrána s povděkem přijímá laso z Třince.

Jeho výkony nebyly zářivé. Věděl to asi i on sám, od začátku sezony se několikrát sešel s trenérem Kruppem.

Když si zkušený hráč o sobě přečte v novinách, jak je špatný, leckdy nad tím mávne rukou. Pokud však taková slova padnou z úst sportovního manažera, který sám zažil, jaké to je hrát pod drobnohledem ve Spartě, skákat radostí nebudete.

„Nikdy bych nic takového neudělal, je to interní věc. Nelíbí se mi to,“ nabízí svůj názor na jednání Michala Broše legenda celku z Holešovic Petr Ton.

Další v řadě

Smutné je, že taková věc se nestala poprvé. Loňský kapitán a ikona klubu Jaroslav Hlinka si na pokyn zeshora „užil“ několikatýdenní tréninkový mikrocyklus, při kterém měl dohnat ztracenou formu.

„Nelíbilo se mi, jak se k němu zachovali. V minulosti jsem to odnesl i já, Ondra Kratěna… Myslím si, že ani Michal Broš se neloučil úplně v dobrém,“ popisuje Ton.

Vránovi se příliš nevyvedla už loňská sezona, a ani letošní nebyla úplně ideální. „I když byl nejproduktivnější v týmu, osm gólů na hráče jeho formátu je málo,“ myslí si nejlepší střelec sparťanské historie.

Ton svůj bývalý klub stále sleduje, i kvůli práci experta pro O2 TV se pozorně zajímá o dění (nejen) v pražském celku. Nad jeho výkony zatím příliš nejásá. „Jako ofenzivnímu hráči se mi jejich hokej nelíbí. Neříkám, že je Krupp špatný trenér. Naopak s ním v hodně věcech souhlasím. Líbí se mi jeho myšlení. Je ale znát, že hráči asi nemají takovou volnost, a pak se to projevuje na výkonech,“ všímá si Ton.

Hráčská (ne)kvalita

Spartě zatím chybí právě výrazný ofenzivní tahoun. V útočných řadách schází osobnost. V této roli neobstál ani Vrána. „Řeknu to jednou větou. Jak je možné, že přijde jednadvacetiletý hráč, který odehrál pár zápasů v Chomutově a v Kadani a je jedním z nejplatnějších útočníků na ledě,“ připomíná dvojnásobný mistr ligy výkony nedávné posily Kevina Klímy.

Personální obsazení sparťanské soupisky je pro Tona tak trochu trnem v oku. „Nejsem ztotožněný se všemi hráči, kteří tam v poslední době chodí. Za mé éry by se do kádru někteří ani nedostali,“ myslí si.

Klubu svého srdce však nadále věří. Sezona se bude lámat až v příštích měsících. „Ztráta na šestku není veliká. Přeju jim, aby se do ní dostali. Případně i z předkola je možné něco udělat. Na ledě stále leží dost bodů,“ dodává Ton.