Už jste vstřebal dojmy ze zámořské show?
Byl to krásný zážitek. Šlo ale o nějakou cestu k draftu, teď začíná další. Je přede mnou tvrdá práce. Udělám vše proto, abych si dres Caroliny oblékl i v zápase a skočil s ním na led.

Měl jste náznaky, kdo si vás vybere, nebo jste byl do poslední chvíle nervózní?
Před draftem jsem vůbec netušil. Nějaké vytipované týmy jsem sice měl, ale nevěděl jsem, že to bude Carolina. Jsem za ni rád.

Talentovaný útočník Komety Brno Martin Nečas (vlevo) si podává ruku se šéfem zámořské NHL Gary Bettmanem.
Nečas? Centr budoucnosti, věří u Hurricanes. Sezonu možná ještě stráví v Kometě

Sužovala vás postupně nervozita, když už se výběr hráčů chýlil přes desítku a vaše jméno ještě nezaznělo?
Šlo o zdravou nervozitu. Spíš jsem si to užíval. Když zaznělo z pódia na dvanácté pozici, že Carolina vybírá hráče z České republiky, už jsem doufal, že to budu já. Řekli mé jméno a pak ze mě všechno spadlo, nepopsatelný zážitek.


Brňané na draftu
Hráči se vztahem k Brnu v prvním kole draftu:

8. místo Pavel Zacha (brněnský rodák, draftován New Jersey v roce 2015)
12. Martin Nečas (hráč Komety, Carolina, 2017)
13. Jakub Zbořil (odchovanec Komety, Boston, 2015)
26. Martin Havlát (bývalý hráč Ytongu, Ottawa, 1999)

Co vás zaujalo na draftu?
Byl to můj největší zážitek v životě. Vše bylo skvěle zařízené. Hlavně jsem si to užil s rodinou a agentem. Jsem hrozně rád, že z toho měla rodina radost, moc jsem ji v posledním měsíci neviděl. Doufám, že jednou nakouknu do NHL a vrátím rodičům, co pro mě dělají.

Draft sledují i diváci v hale, jaká je atmosféra?
Na první kolo jsem viděl jen pár volných míst. Nebylo to jako při hokeji, ale vždy když se zahlásilo něčí jméno, diváci zatleskali hráči a nadšeně pak volbu probírali o přestávkách.

Co vás čekalo, když jste sestoupil z pódia?
Šel jsem na rozhovory, focení a podepsat nějaké kartičky, dresy a puky. Později jsem se podíval do místnosti za celým týmem a pobavil jsem se se zástupci klubu o sezoně a o životě. Celý program trval zhruba dvě hodiny. Moc jsem si to užil.

Jaký dojem na vás udělal Ron Francis, generální manažer a slavný hráč Caroliny, jenž byl vybrán v lednu do stovky nejlepších hráčů historie NHL?
Je to hrozně sympatický chlap. Byl na všechny hráče přátelský. Tolik toho dokázal, přesto se choval v pohodě. Celá organizace se mi líbí. Patří do ní i skaut Robert Kron, který je Brňák. Jsem s ním hodně v kontaktu, vozí mě a představuje mi klub i město.

Paddleboarding. Ilustrační foto.
Lék na bolavá záda? Dynamicky se rozvíjející paddleboarding

Přikláníte se pro nadcházející sezonu k setrvání v Kometě, nebo chcete zůstat v zámoří?
Říkal jsem celou dobu, že můj plán je pokračovat v Kometě, ale uvidíme, jak to bude. Můj sen je zahrát si NHL, jenže se chci na to také pořádně připravit i po fyzické stránce a zesílit. Uvidíme po nováčkovském kempu.