Prospal v NHL pomohl gólem k výhře Rangers

New York /AKTUALIZOVÁNO/ - Tým z New Yorku zaznamenal proti Pittsburghu první vítězství od 24. ledna. Utnul sérii šesti porážek za sebou.

14.2.2011

Václav Prospal (vlevo) slaví se spoluhráčem Ryanem Callahanem další gól Rangers. Foto: REUTERS/Ray Stubblebine

Penguins, kteří kvůli zraněním a suspendacím nastoupili s pěti hráči z farmářského týmu v AHL, přitom nezačali špatně a po pěti minutách vedli 2:0. Domácí však ještě do poloviny první třetiny vyrovnali a v prostřední části třemi góly rozhodli o vítězství.

Prospal, který se po operaci a deseti měsících bez hokeje vrátil do sestavy Rangers teprve 3. února, se trefil na začátku druhé třetiny, kdy dostal svůj tým poprvé v zápase do vedení 3:2. V 32. minutě zvýšil svou druhou trefou v utkání Ryan Callahan a pátou branku přidal o čtyři minuty později Arťom Anisimov. Hosté se už v třetí třetině zmohli pouze na korekci skóre.

"Je to zatím asi naše nejdůležitější vítězství v sezoně," uvedl po utkání Callahan, který si vedle dvou gólů připsal ještě asistenci. "Blíží se závěr základní části, nutně jsme potřebovali šňůru proher zastavit. Na dnešní výhře můžeme stavět," dodal.

Penguins s oslabeným kádrem prohráli čtvrtý z posledních pěti zápasů

V sestavě chyběli zranění Sidney Crosby, Jevgenij Malkin, Chris Kunitz, Arron Asham, Mark Letestu a Dustin Jeffrey. Kvůli trestům za bitky v předchozím zápase s New Yorkem Islanders sledovali utkání jen z tribuny Matt Cooke a Eric Godard.

"Všichni víme, že postrádáme klíčové hráče, ale to není omluva pro to, abychom dělali zbytečné chyby," konstatoval obránce Kris Letang. "Dokonce i v AHL musíte tvrdě makat a dodržovat herní systém," rýpl si do několika posil z farmářského celku.

Rangers si výhrou pojistili sedmé místo v tabulce Východní konference, kde ztrácejí čtyři body na šestý Montreal a pátý Washington. Zároveň mají náskok čtyř bodů na devátou Atlantu, která v přímém souboji o osmé místo podlehla Carolině 2:3.

Brankář Thrashers Ondřej Pavelec čelil v utkání jen sedmnácti střelám, tři z nich prošly za jeho záda. Překonal ho i český útočník Jiří Tlustý, který v 10. minutě otevřel skóre zápasu. Rozhodující gól vstřelil za stavu 2:2 minutu a devatenáct sekund před koncem třetí třetiny Erik Cole.

Stejný hráč rozhodl vzájemný zápas i 5. února, tehdy vstřelil vítězný gól v prodloužení. Carolině v druhém zápase po sobě vyšel závěr základní hrací doby. V sobotu dvěma góly v poslední minutě vyrovnala duel s Tampou a vytěžila alespoň bod za prohru v prodloužení.

Vítězství Floridy

Po pěti prohrách na domácím ledě zabrali hokejisté Floridy, kteří porazili San Jose 3:2. Panterům konečně vyšla třetí třetina, na jejímž začátku sice inkasovali gól na 1:2, v 51. minutě však vyrovnal Chris Higgins a dvě minuty před koncem vstřelil vítěznou branku Jason Garrison.

Domácí hokejisté při rozhodující akci uzamkli soupeře téměř na minutu v jeho obranném pásmu a Garrison se dostal hned ke třem střelám. "První trefila gólmana do hrudi, další byla zblokována, teprve třetí skončila v síti," popsal autor gólu. "Byli jsme v náporu, takže nebylo co řešit a snažili jsme se všechny puky směřovat na branku. Sláva, že to vyšlo," dodal Garrison.

Velkou zásluhu na úspěchu Floridy měl tradičně Tomáš Vokoun, který zneškodnil 28 střel a připsal si desáté vítězství z posledních jedenácti zápasů proti San Jose.

Pro Pantery to byl už patnáctý duel z uplynulých šestnácti, který skončil rozdílem jediného gólu, z vítězství se však radovali jen šestkrát. "Snad nám tahle výhra dodá potřebné sebevědomí. Náš mladý tým by to mohlo nakopnout, hráči se snad konečně přesvědčili o tom, že tyto vyrovnané zápasy dokážeme dovést do vítězného konce," prohlásil trenér Peter DeBoer.

Pátou výhru v řadě na hřišti soupeře vybojovali hokejisté Columbusu, kteří zvítězili 2:1 v Dallasu. Na první gól Matta Calverta přihrál obránce Jan Hejda, asistenci u vítězné branky Ricka Nashe v 27. minutě si připsal útočník Jakub Voráček.

Další přestřelky se zúčastnili hokejisté New Yorku Islanders, kteří po pátečním vítězství 9:3 nad Pittsburghem zvítězili 7:6 v prodloužení na ledě Buffala. Zápas rozhodl Michael Grabner, který v třetí minutě prodloužení dovršil hattrick a s 24 góly si říká o Calder Trophy pro nejlepšího nováčka sezony. Tři góly vstřelil také Drew Stafford v dresu domácího týmu.

Buffalo - NY Islanders 6:7 v prodl. (3:2, 1:1, 2:3 - 0:1)
Branky:
8., 18. a 54. Stafford, 7. Hecht, 25. Gerbe, 46. Myers - 1., 44. a 63. Grabner, 13. Tavares, 39. Comeau, 52. Jurčina, 53. Wishart. Střely na branku: 28:26. Diváci: 18.690.

NY Rangers - Pittsburgh 5:3 (2:2, 3:0, 0:1)
Branky:
10. a 32. Callahan, 6. Boyle, 22. Prospal, 36. Anisimov - 3. Engelland, 6. Johnson, 46. Sterling. Střely na branku: 31:29. Diváci: 18.200.

Dallas - Columbus 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky:
5. B. Richards - 6. Calvert (Hejda), 27. Nash (Voráček). Střely na branku: 30:39. Diváci: 16.377.

Edmonton - Anaheim 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky:
37. a 42. Ryan, 1. Selänne, 36. McMillan. Střely na branku: 12:22. Diváci: 16.839.

Florida - San Jose 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky:
40. Santorelli, 51. Higgins, 58. Garrison - 13. Huskins, 43. Pavelski. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 30 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,3 procenta. Střely na branku: 22:30. Diváci: 16.217.

Detroit - Boston 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Branky:
7. a 54. Bertuzzi, 24. Dacjuk (Hudler), 33. Draper - 2. Seguin, 13. Marchand. Střely na branku: 36:25. Diváci: 20.066.

Philadelphia - Los Angeles 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 21. Doughty. Střely na branku: 40:25. Diváci: 19.724.

Atlanta - Carolina 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky:
24. a 41. Ladd - 10. Tlustý, 39. Corvo, 59. E. Cole. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 59 minut, z 17 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 82,4 procenta. Střely na branku: 43:17. Diváci: 13.032.

15. Edmonton 56 16 8 32 137:193 40

Poznámka: Čísla ve sloupcích za názvem klubu označují počet odehraných zápasů, výher (2 body), porážek v prodloužení nebo po samostatných nájezdech (1 bod), proher v normální hrací době (0 bodů), skóre a počet získaných bodů. Na prvních třech místech jsou vedoucí týmy divizí.

14.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
Provoz u Postoloprt se přesunul na novou silnici, z té původní bude dálnice D7.
1 5

Stavba dálnice D7 nabrala skluz, auta na nový úsek vyjedou později

Podporujete, aby homosexuální páry mohly adoptovat děti?
13 23

Jak to vidí Petr Koděra: Konečně se do sebe opřeli

Studenti vyzpovídali uchazeče o Hrad. Nejvíce je přesvědčil Jiří Drahoš

/VIDEO, ANKETA/ Netradiční debatu s prezidentskými kandidáty uspořádal v pondělí Deník. Šestice uchazečů o Pražský hrad diskutovala ve vlaku z Prahy do Ústí nad Labem a zpět.

Rozhovor s Novotnou? Zdvořilost, šarm a jasné názory

Jemná, zdvořilá a distingovaná dáma. Tak působila Jana Novotná letos na jaře, když poskytla rozhovor několika médiím včetně Deníku. Novináře přivítala svým typickým úsměvem a v elegantním krátkém sestřihu.

Budovy Transgas nebudou památkou. Majitel je může zbourat

Soubor budov Transgas na Vinohradské třídě v Praze nebude kulturní památkou. Jejich majitel, který chce na místě stavět nové domy, je může zbourat. S odkazem na rozhodnutí ministerstva kultury to dnes uvedly Hospodářské noviny a Právo. Rozhodnutí o zastavení přezkumného řízení však dosud nebylo doručeno všem účastníkům řízení a ministerstvo je na dotaz ČTK nechtělo komentovat.

Lanovka na Petříně, v zoo a na Smíchově. Které další Praha plánuje?

Pražské lanovky. V metropoli najdeme sice jen tři, ale za to jsou všechny něčím unikátní. Praha se tak pyšní lanovkou z konce 19. století, lanovkou s nejmenším převýšením v celé České republice a nejmenší lanovkou, o které často Pražané nemají ani tušení. Na jaké další lanové dráhy se můžete těšit v budoucnu?