Rodák z Českých Budějovic asistoval v první třetině u tref Lecavaliera s O´Brienem, jeden gól pak vstřelil sám. Brankáře domácího celku Warda překonal v prostřední části hry i další Čech Filip Kuba, kterému přihrával Jan Hlaváč.

Carolina letos prohrála v normální hrací době před vlastním publikem teprve podruhé. „Až se podíváme na video, tak pravděpodobně zjistíme, že jsme párkrát chybovali. Ale přijet sem a získat dva body proti tak kvalitnímu týmu, to je pro nás jednoduše skvělé,“ liboval si autor čtvrté branky zápasu Shane O´Brien.

Derby je zapomenuto

Newyorští Jezdci se rychle vzpamatovali z neúspěšného vystoupení na ledě Islanders a v noci na pátek porazili na domácím ledě tým Pittsburghu 4:2.

Jeden z rozhodujících momentů zápasu se odehrál na konci úvodní třetiny. Útočník Rangers Sean Avery vyprovokoval za stavu 1:1 zkušeného útočníka Robertse k dvěma faulům po sobě a získal pro svůj tým čtyřminutovou přesilovku. Početní výhodu pak využil po přihrávkách Jágra s Gomezem český obránce Michal Rozsíval.

„Myslím, že soupeři určitě touží po tom, abych hrál špatně, možná abych se zranil nebo byl vyloučený. To mě motivuje,“ usmíval se Avery, který v polovině zápasu přidal třetí gól New Yorku. Na 4:1 zvýšil svou premiérovou trefou v NHL centr Jágrova útoku Brandon Dubinsky, hosté stihli Recchim pouze snížit.

Devils zabrali

Hokejisté New Jersey dali zapomenout na pondělní ostudnou porážku 0:5 s Pittsburghem a rázně odpověděli na veřejnou kritiku svého kouče Brenta Suttera. Ďáblové soupeře přestříleli vysoko 39:14 a na začátku druhé třetiny donutili gólmana Philadelphie Birona k odjezdu na střídačku. V tu chvíli vedli 4:1 a náskok už si vzít nenechali. Jednou brankou a asistencí se na dvoubodovém zisku New Jersey podílel český obránce Karel Rachůnek, který vynechal čtyři předchozí zápasy kvůli zranění třísel.

Plekanec byl znovu k nezastavení

Produktivní spolupráce Tomáše Plekance s Alexejem Kovaljovem již poněkolikáté přinesla úspěch mužstvu Montrealu. Ruský útočník otevřel účet duelu s Bostonem v 18. minutě po kombinaci s kým jiným než Plekancem, ve 29. minutě si oba hráči role vyměnili. Kovaljov založil akci, na jejímž konci byla rychlá klička kladenského odchovance a gól na 2:0. Medvědi sice po chvíli snížili, když se trefil důrazný Sturm, na vyrovnání však díky brankáři Canadiens Priceovi nedosáhli.

Statistiky čtvrtečních zápasů

New Jersey - Philadelphia 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)

Branky: 15. a 20. Zubrus, 15. Gionta (Rachůnek), 23. Pelley - 13. Knuble. Střely na branku: 39:14. Diváci: 14.948.

New York Rangers - Pittsburgh 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky: 8. Gomez, 18. Rozsíval (Jágr), 30. Avery, 43. Dubinsky - 12. Gončar, 45. Recchi. Střely na branku: 39:28. Diváci: 18.200.

Carolina - Tampa Bay 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Branky: 43. Ray Whitney (F. Kaberle) - 17. a 39. O´Brien (na první Prospal), 13. Lecavalier (Prospal), 22. Kuba (Hlaváč), 54. Prospal. Střely na branku: 41:31. Diváci: 14.017.

Boston - Montreal 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 35. Sturm - 18. Kovaljov (Plekanec), 29. Plekanec. Střely na branku: 29:32. Diváci: 15.183.

Ottawa - Washington 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Branky: 39. Alfredsson - 33. Viktor Kozlov, 35. Backström, 38. Fleischmann, 57. Ovečkin. Střely na branku: 28:35. Diváci: 19.666.

Calgary - Vancouver 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)

Branky: 50. Eriksson, 51. Nolan - 23. Morrison, 28. Ritchie, 29. Burrows. Střely na branku: 38:24. Diváci: 19.289.

Phoenix - Dallas 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky: 25. a 49. Reinprecht, 19. York, 27. Jovanovski, 54. Ballard - 22. Morrow, 43. Robidas. Střely na branku: 31:26. Diváci: 12.027.