A kdoví, třeba by i právě zkušený český reprezentant i v osmačtyřiceti letech byl dnes na ledě. Alespoň soudě dle narážek na návrat do reprezentace, kterými v posledních dnech škádlí své fanoušky na sociálních sítích. "Ahoj HR. Dnes bychom za normálních okolností hráli na MS se Slováky a určitě bychom jim to nandali, ale asi by to bylo těsný, neni mi 20," adresoval HR, tedy hokejové rodině, na svém facebookovém profilu, pochopitelně s řadou smajlíků na konci.

Na výsledek dalšího z řady vzájemných zápasů dvou reprezentací bývalého Československa si ale budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Jako náhradu zrušeného utkání vymyslely ale národní hokejové svazy obou republik virtuální obdobu tohoto zápasu.

Fanoušci si mohou zakoupit vstupenky, jejichž cena začíná na 55 korunách pro české příznivce a 1,99 eur pro jejich slovenské protějšky. Výtěžek pak poputuje na dobročinný účel, v českém případě konkrétně na konto vybraných nadací. 

Aby byla zajištěna i určitá míra soutěživosti, vyhraje ten tábor, jemuž se podaří více zaplnit virtuální Arénu Guta Staršího pojmenovanou po dvou československých hokejových legendách ze sedmdesátých let minulého století. Počet vstupenek na jednu osobu přitom není nikterak omezen. Vše poběží až do 24. května.

"Hokejová rodino, Česko potřebuje tvou pomoc . Jen 55 Kč za lístek (samozřejmě můžete i víc) a pomůžete seniorům, dětem, zdravotním sestřičkám. Taky jsem si jich pár koupil tak snad to společně dáme a bude jasný, kdo je větší hokejový národ," vyzval hokejista prvoligového Kladna a zároveň přidal poděkování.