"Zakončit turnaj vítězstvím by bylo pěkné, chceme tam nechat všechno. Uvidíme, jak to dopadne, ale zkusíme, abychom zvítězili," řekl novinářům Mrázek, který proti Výběru Evropy pochytal 38 z 41 soupeřových střel, ale porážce 2:3 v prodloužení nezabránil.

"Bohužel, je to hokej a jeden prohrát musí. Škoda, že jsme na té vítězné straně nebyli my. Nedá se nic dělat, jde se dál," prohlásil vítkovický odchovanec, který v úvodním utkání proti Kanadě (0:6) zůstal na lavičce a do branky se postavil Michal Neuvirth.

Proti USA chytal Mrázek jen na mistrovství světa dvacítek v Edmontonu na přelomu let 2011 a 2012 pomohl k vítězství 5:2. Tehdy na turnaji za své výkony získal ocenění pro nejlepšího brankáře a dostal se i do All star týmu. "Občas, když se na to někdo ptá, tak si člověk vzpomene. Ale jsou to čtyři roky, je to dávno pryč," podotkl Mrázek.

Přestože i Američané už jsou bez šancí na postup, čeká v duelu o třetí místo ve skupině A klasický duel proti zámořskému sokovi. "Dá se od čekat, že budou důrazní. Všichni od nich hrají NHL a tam se chodí do brány, takže tam není žádná změna. Mají kvalitní tým jako každý tady na turnaji," dodal Mrázek.