Závislost na gamblerství, hazard, sázení na vlastní zápasy, dluhy, sexuální obtěžování, napadení… Těch průšvihů (ne všechny jsou prokázané) má Evander Kane na svědomí celou řádku. A teď má slavný útočník San Jose Sharks další škraloup. Podle Front Office Sports je spoluhráč Tomáše Hertla vyšetřován kvůli tomu, že se měl údajně prokazovat falešným očkovacím certifikátem.

Útočník San Jose Evander Kane (druhý zprava).
Další malér. Hvězda NHL měla sázet na vlastní zápasy. Manželka lže, brání se

V Severní Americe se přitom jedná o trestný čin. Kdo si pořídí padělaný očkovací certifikát na covid, tomu hrozí šest měsíců vězení a pokuta až 750 000 dolarů.

Třicetiletý Kanaďan, který musel kvůli dluhům z hazardu vyhlásit osobní bankrot, prožil  bouřlivé léto. Manželka Anna ho obvinila z toho, že sázel na vlastní zápasy. Když vedení nejslavnější hokejové ligy světa po prošetření oznámilo, že nenašlo žádné důkazy, že by Kane ovlivňoval zápasy NHL, nařkla Anna svého muže, se kterým se rozvádí, že ji sexuálně a fyzicky zneužíval. A teď zase vyplul na povrch podvod s očkovacím průkazem.

Útočník San Jose Evander Kane (druhý zprava).
Sázení na vlastní zápasy či napadení. Kane se nemůže připravovat na sezonu NHL

Podobně jako v dalších velkých severoamerických soutěžích vedení NHL nenařizuje povinnou vakcinaci hráčů. Neočkovaným hokejistům však v případě nakažení hrozí, že je kluby suspendují a přijdou o peníze. Povinné očkování je u trenérů a členů realizačních týmů. V NHL už přišlo o práci několik asistentů kvůli tomu, že se nenechali z různých důvodů očkovat.