OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU

„Asi bych ho ale první gól stejně vyměnil třeba za sedm branek v první čtvrtině ligy. Pořád je extraliga pro nás primární soutěž," mávl rukou Köhler.

Teď se těch gólů v extralize třeba dočká…

Byla to celkem nepřehledná situace. Jak se celá seběhla?
Kdoví, jak to tam bylo. Nastavoval jsem tam hůl na nahrávku Lešounovi (Petru Leškovi – pozn. aut.) a jestli to sklepl obránce nebo já, to nevím.

Poté jste šel ještě na dva nájezdy, první nájezd vám ale úplně ideálně nevyšel, co?
Při tom prvním to bylo nešťastné. Měl jsem ještě trochu přibrzdit. Byl jsem moc v jízdě dopředu a přepadával jsem přes gólmana, takže jsem nestihl puk zasunout. Druhý už mi ale vyšel.

Měl jste výhodu v tom, že vaši oblíbenou kličku brankář Vehanen nezná?
(Pousměje se.) Už mi to třikrát vyšlo, tak proč bych ji neudělal. Myslel jsem na to, nikdy jsem proti němu nájezd nejel.

Stačil jste poklábosit s Petrem Pohlem, bývalým spoluhráčem z vítkovického dorostu a juniorky?
Pozdravili jsme se a popřáli si hodně štěstí. A to je všechno. Dnes odehrál slušný zápas. Viděl jsem, že hrál přesilovku na modré čáře.

Proč jste ztratili nadějné dvoubrankové vedení?
Největší chyba byla ve druhé třetině. Hodně jsme je přehrávali a mohli jsme ještě alespoň jednu branku dát, ale místo toho jsme dostali gól na 3:2 do kabiny. Navíc na začátku třetí třetiny srovnali.

V jedné gólové situaci v první třetině šel rozhodčí zkoumat video mimo ledovou plochu. Nakonec ale Eisbärenu trefu neuznal. Překvapilo vás to?
Trošku ano. Je to takový nezvyk, ale asi to tu mají jinak. Je jedno, jestli jde do boxu nebo do kabin. Hlavně že se prozkoumá to video a ukáže se pravda.

Inkasovali jste dva ze tří gólů v oslabení. V čem je potřeba zlepšit obrannou hru?
Bránění přesilovek je nyní úplně jiná záležitost. Musíme zapracovat na tom, abychom branky nedostávali. Když jeden hráč se nechá unésti hrou a další tři na to nezareagují taky, tak se v té třetině udělá obrovská díra a ty přesilovky budou o to složitější pro nás. I naše přesilovky byly nebezpečné. Teď to má prostě bránící hráč strašně těžké.

Jaké máte pocity po prvním zápase Ligy Mistrů?
Určitě to bylo super utkání. I v té době přípravy to mělo svou kvalitu a lidi přišli. Každému se hraje lépe před plným stadionem, než před dvě stě padesáti lidmi. I s kluky v kabině jsme se bavili, že to mělo svou úroveň.

Co říkáte na atmosféru?
Byla úžasná. Šest tisíc dvě sta lidí na přípravné utkání je úžasné.

Takže zápasy Ligy mistrů jsou pro vás stále přípravou?
Jsou to kvalitní mančafty. Řekli jsme si před zápasem, že půjdeme do toho naplno. Když jsme viděli vlajky u stropu, vyhráli předchozích pět let titul. Chtěli jsme předvést dobrý výkon. Vůbec jsme si totiž nedokázali představit, jak konfrontace bude vypadat, protože srovnání lig nemáme. Myslím, že jsme se s tím ale vyrovnali dobře. Jen škoda, že nám tři body nakonec utekly. To by mohlo mrzet, kdyby se toto stalo v lize.

Čekal jste tolik lidí ze Zlína?
Martin Kotásek (vedoucí týmu – pozn. aut.) říkal, že přijely snad dva autobusy. Věděli jsme, že přijedou fanoušci.

Po zážitku z Berlína se tedy ještě více těšíte na nedělní domácí bitvu proti Djürgardenu?
Asi ano. Ale teď se hlavně zkusíme vyspat, protože ta cesta je náročná. Jsem sám zvědav, co to přinese, protože nikdy jsem proti švédskému soupeři nehrál.

ČTĚTE TAKÉ: Holík pomohl Zlínu k bodům v LM: Vehanen tam měl díru, tak jsem ji trefil