Chomutov srovnal finále první ligy

ÚSTÍ NAD LABEM - Hokejisté Ústí nad Labem prohráli druhý zápas finále play off první ligy s Chomutovem 2:3. Série hraná na tři vítězství je vyrovnaná 1:1, třetí duel se bude hrát v pátek v Chomutově od 17.30.

11.4.2007

Ústí - Chomutov (4:0).Foto: DENÍK/Karel Pech

Domácí Lvi začali dnes zostra a opětovně vyprodanou domácí halu rozjásal hned po 35 vteřinách po vyhraném vhazování Hluchý pohotovou střelou z mezikruží. O dalších 20 sekund později mohl zvýšit Micka, který ujel středním pásmem podél hrazení, jeho zakončení však s velkým štěstím vychytal hostující brankář Horčička.

Chomutov se z úvodního šoku otřepal, získával herně navrch a v 10. minutě také vyrovnal. Nahození Černého z modré čáry tečoval velmi šikovně před gólmanem Chytilem Heinisch. Ve 13. minutě měli velkou šanci získat zpět vedení Ústečtí, ale ve 104 vteřin dlouhé dvojnásobné početní výhodě zahrozil pouze Martinec. Za pasivitu je ještě před první přestávkou vytrestal Jeslínek. Na polovině hřiště se zmocnil puku, několika rychlými tempy se podél mantinelu dostal až před Přikryla, kterého oklamal kličkou a za jeho chrániči zametl kotouč do sítě.

Do kabin tak odcházeli hosté s jednobrankovým náskokem. Poté, co domácí se štěstím přestáli několik šancí Chomutova, dostal se ve 24. minutě sám před Horčičku Nádašdi, svůj bekhend však k vyrovnání nedotáhl. O chvilku později mohl žehrat na smůlu Antoš, který rozezvučel pravou tyčku. A protože k vyrovnání nevedla ani dobrá šance Liščáka, mohl ve 35. minutě zvýšit do prázdné branky z poněkud krkolomné pozice v pádu Polodna.

Ústí v závěru druhé dvacetiminutovky ještě nabralo dech. Nejprve při přečíslení předložil Pazourek puk Grofovi, ten však sám před Horčičkou v obrovské příležitosti minul branku. Běžela stále 38. minuta, když se v přesilovce dokázal prosadit dorážkou Hořava a oživil šance domácích. Ty mohl opět utlumit Boušek, ale na Přikryla nevyzrál.

Ve třetí třetině po několika náznacích šancí na obou stranách tečoval v 54. minutě nadějně puk Antoš, ale stejně jako o pár okamžiků později Martinec neuspěl. Myšlenky na závěrečný nápor si sami domácí pokazili zbytečnými fauly, a tak se po výhře 3:2 radoval Chomutov.

Slovan Ústečtí Lvi - KLH Chomutov 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Fakta - branky a nahrávky: 1. Hluchý (Klimt, T. Martinec), 38. P. Hořava (Hluchý, Kolafa) - 10. Heinisch (Černý), 16. Jeslínek (Révay, Trefný), 35. Polodna (Tauš, O. Malinský). Rozhodčí: Minář, Šindler - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:11, navíc Révay (Chomutov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6500 (vyprodáno). Stav série: 1:1.

Sestavy:

Ústí nad Labem: Přikryl - Grof, Nádašdi, Kolafa, P. Hořava, Houdek, Ficenc, Klobouček, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Hluchý, T. Martinec, Klimt - Micka, Liščák, Jiří Kudrna - Kloz, Slížek, Přeučil. Trenéři: Evan a Mach.

Chomutov: Horčička - Bombic, Trefný, Chatrnúch, Černý, Révay, M. Nosek, O. Malinský, Vaněček - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Heinisch, Mikšovic - Jeslínek, Charousek, J. Hašek - T. Polanský, Touš, Havlůj. Trenéři: Kýhos a Petrovka.

Hlasy trenérů po utkání:

Vladimír Evan (Ústí nad Labem): "Po včerejším utkání jsem měli nějaké to sebevědomí, které jsme ještě podpořili tím prvním gólem. Po prvním gólu přišel ještě samostatný nájezd Tomáše Micky, ale od té chvíle přebíral Chomutov iniciativu a myslím, že první třetinu jsme měli problémy s pohybem Chomutova. My jsme hráli pasivně. Na takové mužstvo nestačí jen tlak ve třetí třetině. Jsou zkušení a pohlídají si to."

Vladimír Petrovka (Chomutov): "Rozhodující bylo, že se nám povedla první třetina a dokázali jsme v ní 2:1 zvítězit. Samozřejmě to nebylo jednoduché, zvlášť po tom úvodu, kdy jsme po půlminutě dostali branku a pak hráli dlouho v oslabení. Ale hráči to zvládli a myslím, že si i uvědomili, že se proti Ústí dá hrát. Od druhé třetiny to byl obrovský boj. Pro nás byla velká škoda, že jsme v závěru druhé třetiny dostali gól, což nás přece jen trošku znervóznělo před třetí třetinou, ale tu jsme zvládli výborně."

11.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 89 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedník/ce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 89.2 kč, mzda max. 106 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: Pracoviště: Ostrava, příp. Moravskoslezský kraj - dle zakázek, Kontakt: telefonicky na č. 737 110 374, , Požadujeme praxi na stavbách 2 roky., , Nástup možný ihned.. Pracoviště: Jaromír mlčoch - ostrava, . Informace: Jaromír Mlčoch, +420 737 110 374. Gastronomie - Herna bar 1 000 Kč Nabízím práci v herna baru na Praze 10. 1.000 Kč plus odměny. Prace pouze přes den. Požadují praxi v oboru, čistý rejstřík. Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 000 Kč Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Jedná se o krátkodobé zaměstnání., Kontakt: , osobně: Tylova 38 (po - pá 9:00 - 14:00), email: info@atlantaworld.cz. Pracoviště: Podnikatelská 25, plzeň, Podnikatelská, č.p. 1156, 301 00 Plzeň 1. Informace: L. Fialová, +420 777 921 599. Výroba - Výroba Zámečníci strojů 150 Kč Zámečníci strojů strojní zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 150 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: - montáž dílů a strojů, především potravinářských strojů, zakázková výroba, - manuální zručnost, možnost zaměstnání absolventů v oboru strojírenství a jejich zaučení, Tel. nebo osobní kontakt v prac. dny 6-13 hod.. Pracoviště: B e h o spol. s r. o., 582 63 Ždírec nad Doubravou. Informace: Jana Křesťanová, +420 561 202 024(025).

FK Teplice - SK Slavia Praha 0:3
17

GLOSA: Na Stínadlech se čeká velký třesk. Šmejkal by měl skončit. Kdo místo něj?

Fotbalisté Slavie  Jaromír Zmrhal (vlevo) a Alexandru Baluta se radují z gólu.

Pražské derby o Vršovice ovládla Slavia, rozhodl jedinou trefou Zmrhal

Knokaut. Britský boxer Joshua uhájil čtyři tituly

Britský boxer Anthony Joshua zůstává mistrem světa v těžké váze. V sobotu v noci knokautoval v 7. kole ruského vyzyvatele Alexandra Povětkina a na fotbalovém stadionu ve Wembley obhájil tituly organizací WBA, WBO, IBF i méně významné asociace IBO. Joshua si dal za cíl o deset let staršího soka porazit před limitem jako první, a to se mu před zraky 80 tisíc diváků povedlo.

Obvinění a protiútok. Nová fakta v kauze Gabriela Koukalová

Bývalý šéftrenér biatlonistů Ondřej Rybář poprvé veřejně zpochybnil slova Gabriely Koukalové, která tvrdí, že během kariéry bojovala s poruchou příjmu potravy. „Nedokážu si představit, že by s bulimií mohl někdo vrcholově sportovat a vyhrávat závody,“ prohlásil exkluzivně pro Deník.