Na turnaji Channel One Cup v Moskvě dokonce vedl jako centr elitní českou formaci a ve svém šestém startu v nároďáku vstřelil premiérový gól.

„Euforie byla veliká. Naši se doma určitě koukali," smál se Kämpf, jehož trefa měla navíc punc vítězství nad Švédy. Už dnes Kämpf potáhne svoje Piráty v podkrušnohorském derby na ledě Litvínova (17.30).

Davide, schoval jste si puk,s nímž jste skóroval?
Ano, půjde doma na poličku v pokoji. Vedle toho, s kterým jsem dal první extraligový gól.

Byl to od vás mazácký gól – v samostatném úniku jste zakončoval mezi nohy…
Věděl jsem už od červené čáry, kdy jsem převzal puk, že to zkusím takhle. Věřím si na to. A vyšlo to. Už jsem dal takhle pár gólů i v extralize. Je jen zajímavé, že se mě všichni ptají, zda mi to sjelo, nebo jsem to takhle chtěl. Nevím, jestli to nějak blbě vypadá, nebo co je na tom divného, prostě to chci dát mezi nohy (směje se).

Proti Švédsku vás trenéři povýšili na centra první formace. Nebyl jste nervózní?
Spíš než cítit trému jsem si to chtěl užít, protože Vláďa Sobotka i Lukáš Radil jsou oba kvalitní hráči. Mám z toho turnaje za sebe celkově dobrý pocit. Určitě lepší než na Karjale, kde jsem byl ještě vyjukaný a moc jsem si nevěřil.

Teď už bylo vidět, že si víc dovolíte…
Tady jsem si řekl, že si budu více věřit a ono to vyšlo. Hrálo se mi docela dobře. Turnaj byl náročný, i s ohledem na to cestování. Takže výhra nad Švédy je určitou třešničkou na dortu, že jsme zápas zvládli.

ČTĚTE TAKÉ: Jordán mi hodně usnadnil adaptaci, cení si Říčka po reprezentační premiéře

Josef Jandač, kouč reprezentace:"On je už v tomto věku takticky vyspělý a chytrý a dokáže se na post přizpůsobit. To je pozitivum, pokud bude podávat takové výkony. Hrál dobře celý turnaj a patřil k našim nejlepším útočníkům. Poprvé hrál na své pozici na centru. Ale i v jiných zápasech, kdy nastupoval na křídle, tak hrál dobře."