„Trenér některé kluky z NHL zná, s některými ale předtím osobně nikdy nehovořil. Proto jsme chtěli uspořádat takové neformální setkání s českými hráči NHL. Udělat si hezký den, zahrát si golf a s každým z nich se krátce pobavit,“ řekl Nedvěd.

Prezident hokejového svazu Alois Hadamczik
Ceny za hokejové MS v Praze? Fanoušci kritizují Hadamczika, najdou se i realisté

Na setkání dorazilo 22 hráčů včetně nejlepšího českého útočníka současnosti Davida Pastrňáka, Filipa Hronka, Jana Rutty, Martina Nečase, Tomáše Hertla, Jakuba Vrány, Filipa Chytila nebo Dominika Kubalíka.

„Myslím, že se akce nadmíru povedla. Hojná účast hráčů nás velmi příjemně překvapila,“ uvedl Nedvěd.

Prioritou je NHL

U sezení s hráči byl vždy celý realizační tým. „Vedl je vesměs samozřejmě Radim Rulík, ale i ostatní jsme se do diskuze podle pocitu zapojovali. Když třeba šlo o brankáře, měl slovo hodně Ondra Pavelec. V případě obránců zase více hovořil Marek Židlický a podobně,“ uvedl Nedvěd.

Dorazil i prezident svazu Alois Hadamczik.

Pořadatelé hokejového mistrovství světa v Česku představili herní plán i cenu balíčků vstupenek
Hokejové MS zná herní plán i ceny vstupenek. Češi začnou první den proti Finsku

Přestože nyní se start hráčů z NHL na domácím šampionátu plánovat nedá, trenéři o něm s hokejisty také mluvili.

„Hlavním výstupem z mítinků bylo, že všem hráčům přejeme povedenou sezonu bez zranění a úspěch v play off NHL. Prioritou je NHL a to od nás zaznělo během každého toho rozhovoru. Nicméně už z toho počtu, v jakém jsme se sešli, bylo vidět, že kluci vnímají nadcházející sezonu jako výjimečnou,“ dodal Nedvěd, který v nadcházejícím ročníku plánuje tradiční inspekční cesty do zámoří.