Státní trenér se usadil na tribuně Budvar arény a ve společnosti sportovního manažera Jihočechů Jiřího Novotného a manažera mládežnických složek Motoru Václava Nedorosta pozorně sledoval, jak Ladislav Čihák s Jiřím Hanzlíkem dávají na ledě svým svěřencům pořádně do těla. „Trénink se mi líbil,“ chválil reprezentační trenér, který v rychlosti odpovídal na otázky Deníku, protože už zase spěchal dál.

Karel Plášek v dresu Olomouce
Ne zrovna pozitivní zkušenost, říká Plášek o zámoří. O návratu měl jasno

Rulík se snaží být s extraligovými kluby v úzkém kontaktu. „Objíždím je,“ přikývne. „Příští týden ve středu bude zveřejněna nominace na první letošní akci Karjala Cup ve Finsku a budou v ní i hráči z Budějovic. Chtěl jsem vidět, jak pracují v tréninku, ale prioritní je samozřejmě jejich výkon v zápase,“ zdůrazní. Dle informací Deníku by měli být v nominaci na první letošní turnaj Euro Hockey Tour útočníci Adam Kubík s Janem Ordošem. „Chceme také komunikovat s extraligovými trenéry, aby věděli, jak to máme namyšlené. Kontakt s extraligovými mužstvy i trenéry považujeme za velice důležitý,“ dodal.

Rulík sleduje Hrachovinu

Rulík už byl letos na jihu Čech i na zápase. Sledoval spolu s manažerem národního týmu Petrem Nedvědem výhru Jihočechů nad Vítkovicemi 2:1. „Ještě jsem viděl Motor v utkání v Mladé Boleslavi, kde vyhrál 5:2 a jeho výkon se mi moc líbil,“ připomíná své návštěvy zápasů českobudějovického týmu.

Výborné výkony podává v úvodu sezony gólman Banes Motoru Dominik Hrachovina. Reprezentační trenéři ho sledují, ale pro první letošní akci národního týmu ho nevybrali. „Hlavní slovo má v případě brankářů trenér gólmanů Ondra Pavelec, i když konečnou nominaci pak dělám já. O Dominikovi víme, ale v tuhle chvíli jsme se rozhodli jinak,“ konstatuje.

Alexandr Ovečkin vede Washington jako kapitán už 14. sezonu v řadě
Putinův hrdina v krizi? Ovečkin se na startu NHL trápí, zájem klesá i mezi fandy

Zajímavý je pro stavitele reprezentačního týmu také navrátilec ze zámoří Jáchym Kondelík. „Určitě ho budeme sledovat,“ ujistí a dodá, že bez šancí nejsou ani zkušení hráči Motoru. „Pokud si udrží výkonnost po Novém roce, tak šanci mají,“ uzavřel Radim Rulík své kratičké ohlédnutí za pracovní návštěvou jihu Čech.