Hotovo. Od středečních ranních hodin kolovaly na českém internetu spekulace, že by měl Radim Rulík skončit na lavičce Pardubic, a že by ho měl vystřídat Václav Varaďa. Teď už je vše jasné. Hokejový klub Dynamo Pardubice oznámil, že s trenérem ukončil po vzájemné dohodě spolupráci.

Radim Rulík udělal v Dynamu kus práce, což dokazuje získaný Pohár Jaroslava Pouzara pro vítěze základní části a po několika dlouhých letech se vrátily i medaile po play off.  Na jeho místo přichází Václav Varaďa, který si po úspěšné jízdě s Třincem dával roční pauzu. Během ní stihl projet stáže v NHL či působil jako hokejový expert. 

Václav Varaďa se stává novým trenérem HC Dynama Pardubice
Pardubice převzal Buldok Varaďa. V každém utkání chci vítězit, avizuje

Byť se mnoho fanoušků těší na příchod „Buldoka“, tak zároveň panuje i rozladění z toho, že byla ukončena spolupráce s Radimem Rulíkem, který si za rok získal mnoho pardubických srdcí.

Radim Rulík přišel do Dynama před sezónou 2022/2023. V jubilejním ročníku, kdy klub slavil 100 let od založení, dovedl tým k zisku Poháru Jaroslava Pouzara za prvenství v základní části a k celkově třetímu místu v extraligovém ročníku. Na tento úspěch čekaly na východě Čech dlouhých jedenáct let.

Nový klubový rekord 

Sedmapadesátiletý trenér vedl kádr celkově v šedesáti třech soutěžních duelech, ze kterých odcházel hned ve čtyřiceti čtyřech případech vítězně. Pod jeho vedením dokázalo Dynamo vyhrát také třináct utkání v řadě, čímž stanovilo nový klubový rekord a vyrovnalo ten ligový.

Od poloviny prosince do 10. ledna Rulík Dynamu v sedmi extraligových zápasech kvůli mistrovství světa do 20 let chyběl. Jako hlavní trenér dovedl českou reprezentaci ke stříbru, pro juniorský národní tým to byla první medaile po 18 letech. Po návratu na pardubickou střídačku mu k úspěchu gratulovala zaplněná enteria arena.

Dynamo sice přes Třinec do finále neprošlo, ale po letech neúspěchu se i tak pardubičtí fanoušci radovali.
Semifinálový krach Pardubic: Vyrovnanou sérii s Třincem rozhodly maličkosti

Slova chvály a díků neustála ani poté. V play off Dynamo pod jeho vedením nejprve suverénně vyřadilo Olomouc. Následně však přišel náraz s krutou realitou.Vítěz celého ročníku, Oceláři Třinec, nakonec byl přece jen o trochu šťastnější, když v sedmi zápasech vyřadil pardubický tým.

I přes tento (ne)úspěch ale sklidil trenérský štáb Radima Rulíka i jeho svěřenci bouřlivý potlesk vestoje.

Přestup Varadi je potvrzen

Hokejový klub Dynama Pardubice oznámil příchod zkušeného trenéra Václava Varadi, který je považován za nejlepšího trenéra v České republice, stylovým videem.

Z příchodu se samozřejmě těší i majitel Petr Dědek.